2026. július 11., szombat

Hiányzik egy bálterem

BÁCSKOSSUTHFALVA

Egyelőre bérbe vették, de idővel szeretnék megvásárolni


Bár a szűkös anyagiak miatt kisebb az érdeklődés a bálok iránt, mint a régi szép időkben, igény mégis mutatkozik egy nagyobb befogadóképességű terem kialakítására Bácskossuthfalván is, hiszen jelenleg nincs olyan hely, ahol száznál több embert érdeklő, akár zenés, táncos rendezvényeket megtarthatnának.

– Miután a teljes felújítás alatt álló színházunk struktúrája kialakult, és maradt a lejtésszöggel rendelkező padlózat, tehát más jellegű összejövetelek megszervezésére nem alkalmas, felmerült a klasszikus nagyterem problematikája. A helyi közösség szeretne kialakítani egy olyan termet, ahol bálok, lakodalmak, egyéb nagy közönséget vonzó események megrendezhetőek lennének – tudtuk meg Fazekas Róbert polgármestertől, aki azt is elmondta, hogy mivel a privatizált épületek helyzete időről időre változik, így hosszabb távon a megoldást egy saját terem jelentené, ami 200 főig is el tudná látni a szükségleteket. Most megoldódni látszik ez a probléma.
–Az egykori Két Galamb vendéglő épületének visszaszerzése után, most logikusnak tűnik a folyatásában található Topola Univerzal épületének megvásárlása, ennek állapota ugyanis relatív kis ráfordítással megfelelő lenne: nincs szükség padlócserére, összenyitható a Két Galamb helyiségével, és a lokáció is kiváló, hiszen a falu központjában található.Egyelőre bérbe vettük, a legutóbbi galambkiállítás már itt voltmegszervezve, de idővel szeretnénk megvásárolni – mondta a helyi közösség tanácsának elnöke.

Magyar ember Magyar Szót érdemel