Vajdasági sikerekkel zárult a Magyarország Étele versenyprogram részeként megrendezett Szamos Tányérdesszert verseny. Az előkelő első helyezést és az ezzel járó aranyérmet a törökkanizsai Dositej Obradović Vendéglátóipari Szakközépiskola csapata érdemelte ki.
A szakmai zsűri döntése alapján a középiskola képviselői egy összetett technológiával készült édességgel nyerték el a helyezést. A desszert, amit elkészítettek, kölesgombóc pisztáciás csokoládétöltelékkel, puffasztott kölesben panírozva, tonkababos birskompóttal, tejszínhabbal és diószabléval volt.
A Tányérdesszert versenyen három vajdasági csapat mérettette meg magát, ahol a munkákat héttagú szakmai zsűri bírálta el. A megmérettetésen Ódri Melinda szabadkai cukrász ezüstminősítést szerzett. A zsűri értékelése alapján a díjazott desszertet a magas szintű technikai megvalósítás mellett a precíz kivitelezés és a harmonikus összetétel jellemezte.
A hajdújárási Hedera étterem az Agroturizmus étele elnevezésű versenyen képviseltette magát, ahol Saša Milanković és Radaković Vladislav harmadik helyezést ért el. Az Agroturizmus étele az idei évben is a Magyarország étele program keretében megrendezett verseny, amely elsősorban azokat a termelőket szólítja meg, akik nemcsak kiváló alapanyagokat állítanak elő, hanem ezekből gasztronómiai értéket is teremtenek és bemutatnak. A versenyre olyan résztvevők jelentkezhettek, ahol a termelés és a vendéglátás egyaránt jelen van, így a saját alapanyagok feldolgozása és azok magas színvonalú konyhai felhasználása is fontos szempont.
Radaković Vladislav elmondta, hogy számukra rendkívül fontosak a szakmai visszajelzések, és nagy örömmel tölti el őket a megszerzett díj.
– Azért veszünk részt időről időre hasonló versenyeken, hogy tapasztalatot gyűjtsünk, valamint hogy lássuk, mások milyen újdonságokkal jelentkeznek, és mik a jelenlegi szakmai trendek – emelte ki.
Radaković Vladislav ismertette azt is, milyen menüsorral készültek a megmérettetésre.
– Előételként pontybajaderát tálaltunk, amelyet medvehagymával töltöttünk meg, tejfölös tormahabbal és savanyított zöldségekkel egészítettünk ki. Főételként nyúltekercset készítettünk vargányás töltelékkel, paszternákpürével, karamellizált répával, csicsóka csipsszel és demi-glace mártással. Desszertként egy fehér csokoládés, fenyőszirupos, kamillás tányérdesszertet készítettünk – mondta Radaković Vladislav.



