Írásunkhoz GALÉRIA is tartozik.
A kapitális beruházások mellett, mint amilyen a Belgrád-Szabadka gyorsvasút, vagy a szabadkai Népszínház, számos olyan projektum megvalósítását is támogatja a tartomány, amelyek a szabadkai polgárok mindennapi életét könnyítik meg, hangzott el ma, amikor dr. Juhász Bálint, a Vajdaság Autonóm Tartomány Képviselőházának elnöke és Maja Gojković tartományi kormány elnöke munkalátogatást tett Szabadkán, és két olyan infrastrukturális beruházást tekintett meg, amelyek egyrészt a közúti biztonság fokozását célozzák meg, másrészt pedig a szennyvízhálózat felépítésével éppen lakóépületeket mentenek meg.
– Szabadkán már nem az első munkalátogatáson vagyunk a tartományi kormányfő asszonnyal – mutatott rá dr. Juhász Bálint a munkálatok megtekintése után megtartott sajtótájékoztatón, amely során kiemelte: fontosnak tartja a jó kapcsolat fenntartását a helyi önkormányzatokkal, amelyek szavai szerint, Szabadkával kimagaslóak. Szabadkáról több projekt érkezett a tartomány adminisztrációhoz, amelyek megvalósítását a tartományi költségvetésből elkülönített összegekkel támogatták, tudtuk meg dr. Juhász Bálinttól, aki ezúttal kihangsúlyozta, a magyar közösség prioritásai is megtalálhatók ezek a projektek között, és mint rámutatott, éppen ezért van jelentősége annak, hogy „képviselőink legyenek az önkormányzatokban, és tartományi szinten is jelen legyen az érdekérvényesítő erőnk és képességünk” – fogalmazott, amivel arra utalt, hogy csak ilyen módon lehet ezekre a projektekre forrást biztosítani.
Ótos András felvétele
– 150 millió dinárt fektetünk két év után újra Szabadka közlekedési infrastruktúrájába. Jelen pillanatban az Ipari Parkban vagyunk, ahol két évvel ezelőtt adtuk át azt a bicikliutat, ami összeköti a várost az ipari parkkal, ahol 6000 munkavállaló dolgozik nap, mint nap. Most pedig az út, az idevezető útnak a felújításával tesszük biztonságosabbá a közlekedést – mondta dr. Juhász Bálint, a Mačva utca munkálataink megtekintésekor. Folytatta: -- Vannak olyan részei a városnak, ahol már a lakóépületek forogtak veszélyben. Itt a szennyvíz-hálózatnak a felújítására kerül sor – mondta, miután a Dinko Zlatarić és a Ptuj utca kereszteződésében zajló munkálatokat tekintették meg, amelyekről dr. Juhász Bálintnak és Maja Gojkovićnak Sugár György, Szabadkai Vízművek és Csatornázási Kommunális Közvállalat igazgatója számolt be részletesebben, továbbá Góli Csilla, Szabadka alpolgármestere is információval látta el a vendégeiket.
– Emellett azt is elmondhatjuk, hogy ahogy eddig is, a turizmusban is jelentős forrásokat fektettünk. Az idény várható az Emlékkútnak és a Bagolyvárnak a felújítása és funkcióval való ellátása. Egy tematikus múzeumnak az elhelyezése van tervben. Mindez hozzájárul Szabadka élhetőbbé és vonzóbbá tételéhez. Természetesen az utóbbi időben átadott kapitális, infrastrukturális projektek a színház, illetve a Szabadkáig közlekedő Szabadka-Belgrád gyorsvasút, ami reméljük hamarosan Budapestig közlekedik majd, teljesen új dimenziót adott Szabadkának. Nagyon fontosnak tartom, hogy nem csak a nagy központokban és nem csak a városközpontokban, hanem a peremvárosi helyi közösségekben és városrészekben is változások történjenek – mondta a tartományi képviselőház elnöke.
Maja Gojković is mindenek előtt azokra a nagy léptékű projektekre hívta fel a figyelmet, amelyek nem csak a város, hanem az egész tartomány számára jelentősek, de mint mondta, a mai nap során éppen olyan projekteket tekintettek meg, amelyek ugyan a tartomány számára kisebb jelentőséggel bírnak, viszont a polgárok életét nagy mértékben könnyítik meg.
– Így például abban a két utcában, ahol jártunk, a csatornahálózat elöregedésével az épületek kezdtek megsüllyedni, és a lakók életet szinte lehetetlenné vált itt. Abban állapodtunk meg, hogy a tartományi költségvetésből nagyobb összeget különítünk el, és teljesen lecseréljük a csatornahálózatot és ezzel valójában a veszélybe került házakat mentjük meg. Természetesen gondot viselünk az egészségükről is, illetve arról, hogy a meglévő dolgokat jobbra váltóztassuk. Az Ipari Parkban pedig a 400 méter hosszú, teljesen új aszfaltburkolattal ellátott utca mellett összesen 150 millió dinárt különítettünk el 10 szabadkai utca felújítására a Nagyberuházási Igazgatóságon keresztül – fűzte hozzá Maja Gojković.
Nyitókép: Ótos András felvétele



