2024. május 16., csütörtök

Magyarkanizsa maratoni lázban égett

Tele volt a Tisza és az utcák úszókkal és futókkal

Ötszázan, vízben és utcán bizonyították szombaton Magyarkanizsán kitartásukat. A 41. Futó- és Úszófesztivál résztvevői ezúttal is benépesítették a város szinte minden pontját. Reggel már korán gyülekeztek az úszók, egészen a legkisebbektől a legidősebbekig, akik mind azért jöttek Magyarkanizsára, hogy ott csobbanjanak a hűsítő Tiszában, de nem csak pancsolni, hanem hogy erőfeszítéssel, de örömmel megtegyék a versenytávokat. Kicsit olyan érzése volt a nézelődőnek, mintha nem is elsősorban a verseny lenne a legfontosabb, mert az úszók jókedvűen, örömittasan jöttek ki a vízből, mintha a táv vajmi kevés lett volna. Pedig nem volt az, viszont valójában minden bizonnyal így néz ki egy jó verseny, hogy a résztvevőket nem csak az eredmény tölti el örömmel, hanem maga a vízben megtett út, a célig tartó küzdelem, önmaguk erejének és kitartásának nagyvilág elég tárása és az öröm, míg addig eljutnak. A Running& Swimming Festival nevet viselő maraton mindmáig AMaratonként él az emberek köztudatában, melyre idős és fiatal egyaránt benevezhet, akár mezítláb is lefutva a köröket, mert ilyenre is van példa. Sokan azért utaznak ilyenkor messziről Magyarkanizsára, hogy ezen a nagy múlttal rendelkező, igazi kanizsaias fesztiválon részt vegyenek. Voltak ezúttal is Magyarországról, Vajdaság minden szegletéből és Szerbia messzebbi vidékeiről is résztvevők, akik a magyarkanizsai vendégszeretetet, a rendezett Tisza-partot és a város utcáit is bejárták. Mindeközben pluszként még egy ügyességi versenyt is rendeztek, mely a homokos strandon zajlott és a Kanizsa Warrior nevet viselte. Ezt a Bro’s Gym Sportegyesület tagjai vezényelték le, és a rekkenő hőség ellenére is bőven volt jelentkező a négyfős csapatokban zajló versenyre. A Tisza-parton felállított nagyszínpadon pedig a hangulatért voltak felelősek a műsorvezetők és a dj, akik egész nap kitartóan szórakoztatták a közönséget és lebonyolították az eredményhirdetéseket is. A szervezők megítélése szerint pedig szépen és jól lezajlott a maraton, ami a hosszas és átgondolt előzetes munka eredménye is volt, így semmi akadálya nem volt annak, hogy a legjobbakat megjutalmazzák és a sportra buzdítsanak mindenkit.
Úszásban összesen 171-en indultak, akik 200, 570 és 3000 méteren mutatták meg rátermettségüket, a futók pedig a 328-an teljesítették a 900, 1400, 2600, 4000 és 10 000 méteres távokat. De volt XL aquatlon is, melynek résztvevői 3 kilométert úsztak és 10 kilométert futottak.

A jelenlevőket Lackó Róbert, a magyarkanizsai községi képviselő-testület elnöke köszöntötte, de jelen volt Kormányos Lászlótartományi sporttitkár helyettes is.

Úszásban az 200 és az 570 méteres verseny győztesei a zentai Fekete Hajnal Emese, illetve az óbecseiJakšaStepanov voltak. A 3 km-es távon a férfiak mezőnyében kettős óbecsei győzelem született. Az első helyen Stefan Nićin (27:00), a másodikon MarkoLončarski (27:27) ért célba, Muhi Ádám (27:40), a Kanizsa Úszóklub tagja, pedig harmadik lett.

A nők mezőnyében a 3 km-es távot az óbecsei Varga Réka (27:12) tette meg leggyorsabban, a második helyen a németországi Geislingenből hazalátogató Buják Nikoletta, a harmadikon pedig az újvidéki LenaDrk végzett.

Futásban az óvodások 200 méteren szaladtak, majd a gyerekek 900-, 1400- és 2600 méteres futamai következtek, melynek győztesei a törökkanizsai Fehér Natália, a zentai Antal Viktor és a magyarkanizsai Faragó Péter. A 4 km-es távot a férfiak mezőnyében Nemanja Rajković nyerte, SinišaGavranov és Dienes Dániel előtt, míg a nők mezőnyéből a Spartacus atlétája, Elena Puškar került ki győztesen, a második helyet Sebestyén Petra, a harmadikat JasnaStarović szerezte meg. A férfi 10 km-es versenyt a zentai, de a Spartacus színeiben versenyző Nagy Gellért Béla futotta le a leggyorsabban, ideje 34 perc 58 másodperc. Őt követte Sebestyén Balázs (36:15) végzett, míg a harmadik helyen Nagygyörgy László (Trón, 39:33) ért célba.

A 41. Futó- és Úszófesztivált a magyarkanizsai önkormányzat és a Bro’s Gym Sportegyesület szervezésében teljes sikerként könyvelhetik el a szervezők, résztvevők és a nézelődök is.

Nyitókép: Vigyázz, kész, rajt! (Puskás Károly felvétele)

Nyitókép: Vigyázz, kész, rajt! (Puskás Károly felvétele)