Második alkalommal valósult meg a kevi Móra István Művelődési Egyesület és a Móra Tehetségpont szervezésében a Móra-tábor, amely négy napon át biztosít aktív és hasznos kikapcsolódási lehetőséget az óvodás és általános iskolás korosztálynak. Perpauer Attila, az egyesület elnöke elmondta, hogy a tábor során igyekeznek kreativitásra sarkallni a gyerekeket, illetve ritkán látott helyszínekre is elviszik őket.
– A gyerekek nagy része tavaly is részt vett a táborban, de idén Törökfaluból és Tornyosról is csatlakoztak hozzánk résztvevők. Naponta körülbelül harmincan jönnek el a foglalkozásokra. A tábor első napján a kreatív kézműves-foglalkozásokon volt a hangsúly, a második napon pedig kerékpártúrára indultunk, hiszen meg kell ismernünk a környezetünket is. A harmadik napon Szabadkát látogatjuk meg, ahova vonattal megyünk, és a városi múzeumban tárlatvezetésen is részt veszünk. Az utolsó napon pedig egy gyerekeknek és szülőknek szóló programot valósítunk meg vetélkedőkkel és mentálhigiénés foglalkozással – mondta Perpauer Attila. Hozzátette, hogy a tábort a részt vevő pedagógusokkal közösen álmodták meg azzal a céllal, hogy együtt tegyenek valamit a közösségért és a gyerekekért, így a foglalkozások Baji Csaba, Tóth Kanyó Hajnalka, Graca Harmat Judit, Rákos Judit, Nagy Abonyi Dániel, Bognár Hermina és Szabó Palóc Nándor közreműködésével, illetve a Tartományi Oktatási, Jogalkotási, Közigazgatási és Nemzeti Kisebbségi – Nemzeti Közösségi Titkárság, a Thurzó Lajos Művelődési-Oktatási Központ és Zenta község önkormányzatának támogatásával valósultak meg.

A biciklitúra után a Magda-Lakban pihentek meg a táborozók (Gergely Árpád felvétele)
A csütörtöki kerékpártúra során a gyerekek biciklivel jutottak el Keviből Tornyosra, majd a Magda-Lakban pihentek meg, ahol Szabó Magda nyugalmazott óvónő, a tájház létrehozója és vezetője vezette őket körbe a helyszínen.
– Nagyon érdeklődőek a gyerekek, megfogta őket a látvány. Sok kérdést tettek föl, érdekelte őket a régi tárgyak története, élvezték a történeteket, amiket a tárlatvezetés közben meséltem nekik. Megnézték a paraszti és a polgári részleget egyaránt. Ezek a szobák ugyanúgy vannak berendezve, ahogy az száz évvel ezelőtt is volt. Minden tárgynak története van, és ez a történet az, ami a gyerekeket megfogja – fogalmazott Szabó Magda.

Nyitókép: A tornyosi tájházban eleink életével ismerkedhettek a Móra-tábor résztvevői (Gergely Árpád felvétele)