2025. november 11., kedd

A dreai Lurkóház lakói voltak a díszvendégek

Adán megtartotta hagyományos karácsonyi ünnepségét a Vadvirág Hagyományápoló Kör

Szombat este Adán, a színházteremben telt ház előtt mutatta be huszonharmadik karácsonyi műsorát Karácsony estéjén szépen vigadjatok! címmel a helybeli Vadvirág Hagyományápoló Kör. A műsor előtt az egyesület elnöke, Varga Lívia köszöntötte a közönséget, majd Bővíz László beodrai plébános, a Magyar Nemzeti Tanács tagja mondott ünnepi köszöntőt.

– Még egy örömhírt szeretnék megosztani önökkel – közölte a közönséggel Varga Lívia. – A széles körű összefogás eredményeként körünkbe köszönthetjük a dreai Lurkóház lakóit és nevelőit. Azt, hogy a mai estén együtt ünnepelhetünk velük, köszönjük a Molprevoz utaztatási vállalatnak, Tóth Árpádnak és családjának, a kedves szülőknek és minden jóakaratú embernek. Barátságunk a Lurkóház lakóival még tavaly kezdődött. Az elmúlt karácsonyon a Csillagvirág táncegyüttes és a Bojtocska furulyacsoport tagjai szüleik kíséretében látogatottak el Dreára. Az idén pedig úgy gondoltuk, hogy ezzel a műsorral és az összegyűlt adománnyal ajándékozzuk meg őket és tisztelt nevelőiket – mondta az egyesület elnöke.

Ezután a Vadvirág HK látványos és hangulatos karácsonyi műsorán bemutatkozott a Füzike, Csillagvirág és a Tarsóka táncegyüttes, valamint a Vadvirág asszonykórusa, amely az idén elnyerte a Bodor Anikó-díjat és az Aranypáva díjat is. Fellépnek továbbá a drámai csoport tagjai, a Bojtocska furulyacsoport, a Bodros és Kócos tamburazenekar, a kis furulyacsoport, valamint az idén alakult oviscsoport is, amely most mutatkozott be először. A táncosokat a Véka népzenei együttes kísérte. A koreográfiát Resócki Roland készítette. A furulyásokat és az oviscsoportot Varga Imola és Varga Lilla készítette fel, a tamburásokat Čupić Annamária és Zombori Péter. A drámai csoport vezetője Várkonyi Zsuzsanna, az asszonykórust Csonka Ilonka vezette.

Magyar ember Magyar Szót érdemel