2024. április 30., kedd

Novak visszavágóval jutott be az elődöntőbe

Novak Đoković visszavágott Alex de Minaurnak a januárban a United Kupában elszenvedett vereségért, és bejutott a monte-carlói elődöntőbe.

Kétoldali kihasználatlanul hagyott breaklabdákkal indult a mérkőzés, amit követően az adogatók magabiztossá váltak. Az első játszma hajrája izgalmas lett, hisz előbb Novak hagyott ki játszmalabdát, majd 5:5-nél De Minaur rontott egy breakalkalmat. Azután újra Đoković került helyzetbe, még két szettlabdát hagyott ki, végül a harmadikat az ausztrál maga pofozta a hálóba.

A második játszma elején alacsony színvonalú játékban három breaket váltottak, végül Novak a negyedikkel nyert.

Jannik Sinnernek a rangadón kimondottan nehéz dolga volt a dán Holger Runével, break- és meccslabdák sorát hagyta ki, mielőtt a döntő játszmában egészen váratlanul elnyerte volna ellenfele adogatását az 5:3-as vezetéshez, Sztefanosz Cicipasz pedig a negyeddöntőben nem játszadozott el a szurkolói idegeivel, mint előző napon az A. Zverev elleni mérkőzésen, amikor 5:0-ra vezetett a második játszmában, de csak nehezen, a rövidítésben nyert. Ha még egyet nyer, Cicipasz visszajut az első tízbe, ahonnan viszont Rune kibukott.

Az elődöntőben Đoković a Ruud–Humbert meccs továbbjutójával mérkőzik, a másik ágon pedig Sinner–Cicipasz csata következik a döntőért.

MONTE-CARLO. – 1000-es ATP-torna, nyolcaddöntő: Sinner–Struff 6:4, 6:2, Ruud–Hurkacz 6:4, 6:2, Humbert–Sonego 5:7, 6:3, 6:1, Rune–Dimitrov 7:6, 3:6, 7:6. Negyeddöntő: Đoković–De Minaur 7:5, 6:4, Sinner–Rune 6:4, 6:7, 6:3, Cicipasz–Hacsanov 6:4, 6:2.
OEIRAS. – B. J. King-kupa, zóna I. csoport, helyosztók: Szerbia–Hollandia 1:2 (Radivojević–Vedder 6:3, 6:2, Ristić–Lamens 2:6, 4:6, Radivojević, Stojanović–Lamens, Schuurs 1:6, 4:6), Ausztria–Szerbia 2:0 (Paszek–Milovanović 6:4, 6:3, Kraus–Ristic 6:2, 6:4). Világcsoport, selejtező: Ausztrália–Mexikó 2:0, Japán–Kazahsztán 2:0, Svájc–Lengyelország 0:1.
SPLIT. – Challenger, negyeddöntő: Piros–Mišolić 6:4, 6:1.
ANTALYA. – Futures, 2. forduló: Milojević–Negrita 6:7, 6:3, 6:2.
ZARAGOZA. – Női challenger, 2. forduló: Bouzas–Stevanović 6:1, 6:2.
BELLINZONA. – Női ITF-torna, 2. forduló: Bondár–Malečková 6:3, 6:3, Radanović–Jakupović 6:0, 7:6, Bandecchio–Udvardy P. 2:6, 6:3, 6:3.

Nyitókép: Beta/AP