2024. április 30., kedd

Federer elbúcsúzott

A hétvégén London volt a teniszvilág központja, ahol a revüjellegű Laver-kupán játszotta le karrierje utolsó mérkőzését a svájci Roger Federer. Egy meccsre szóló visszatérését párosban, méghozzá stílszerűen egyik legnagyobb riválisa, Rafael Nadal oldalán vívta, és bár kikaptak az amerikai Sock, Tiafoe kettőstől, az eredmény nem rontott a búcsúünnepség hangulatán: a 41 évesen elköszönő Roger és több játékostársa szeméből, valamint a publikum körében is potyogtak a könnyek.

Györe László három és fél éves emlékeket idéz fel Tel-Avivban. A zentai teniszező ugyanis a 250-es ATP-torna 1. fordulójában az osztrák Dominic Thiemmel találkozik, akit 2019 tavaszán a riói torna kezdőkörében győzött le, és egy héttel később első serlegét ünnepelte. Ezúttal valószínűleg nehezebb lesz, de ha mégis sikerülne újra nyerni, a 2. fordulóban a torna második kiemeltje, a horvát Marin Čilić következik.

Ugyanott Novak Đoković erőnyerő a rajton, első ellenfele pedig a Monteiro–Andujar meccs győztese lesz. A szabadkártyás Hamad Međedović a selejtezőből vár ellenfelet. Izraelben nem jutott túl a selejtezőn a magyar Piros Zsombor.

A szöuli tornán Miomir Kecmanović a selejtezős amerikai Aleksandar Kovačevićtyal kezd, Szófiában pedig Dušan Lajović ellenfele a jó képességű brit Jack Draper.

Parmában a WTA-tornán Bondár Anna első ellenfele az egyiptomi Majar Serif, Gálfi Dalma az orosz Varvara Gracseva, Udvardy Panna pedig a holland Arantxa Rus ellen kezd.

Szerbiai szemszögből a múlt teniszhét a 16 éves Mia Ristić jegyében telt, aki a Vrnjačka Banja-i elődöntővel 121 helyet javított, és a 616.-ról feljött a 495. helyre.

LONDON. – Laver-kupa: Európa–Világ 8:7 (Ruud–Sock 6:4, 5:7, 10:7, Cicipasz–Schwartzman 6:2, 6:1, Murray–De Minaur 7:5, 3:6, 7:10, Berrettini–Auger-Aliassime 7:6, 4:6, 10:7, Norrie–Fritz 1:6, 6:4, 8:10, Đoković–Tiafoe 6:1, 6:3. Páros: Federer/Nadal–Sock/Tiafoe 6:4, 6:7, 9:11, Berrettini/Đoković–De Minaur/Sock 7:5, 6:2, Berrettini/Murray–Auger-Aliassime/Sock 6:2, 3:6, 8:10).
METZ. – Az ATP-torna negyeddöntőjében: Sonego–Korda 6:4, 6:4, Hurkacz–Rinderknech 6:3, 6:2, Wawrinka–M. Ymer 6:4, 4:6, 7:6, Bublik–Rune 6:3, 5:7, 6:4. Elődöntő: Sonego–Hurkacz 7:6, 6:4, Bublik–Wawrinka 2:1 – feladás.
SAN DIEGO. – Az ATP-torna negyeddöntőjében: Evans–Lestiene 6:1, 6:3, Giron–Duckworth 7:6, 6:3, Nakashima–Galan 6:3, 4:6, 6:4, O’Connell–Brooksby 6:4, 4:6, 7:5. Elődöntő: Giron–Evans 6:3, 7:5, Nakashima–O’Connell 6:4, 7:6.
TOKIÓ. – A WTA-torna negyeddöntőjében: Szamszonova–Muguruza 6:4, 6:2, Cs. Dzseng–Liu 6:4, 7:5. Elődöntő: Szamszonova–S. Dzsang 7:6, 6:2, Cs. Dzseng–Kudermetova 5:7, 6:3, 7:6. Döntő: Szamszonova–Cs. Dzseng 7:5, 7:5.
SZÖUL. – A WTA-torna negyeddöntőjében: Osztapenko–Jimenez 6:2, 6:1. Elődöntő: Alekszandrova–Maria 6:2, 6:4, Osztapenko–Raducanu 4:6, 6:3, 3:0 – feladás. Döntő: Alekszandrova–Osztapenko 7:6, 6:0.
PARMA. – A WTA-torna selejtezőjében: Jani–Würth 6:0, 7:6.
TALLINN. – A WTA-torna selejtezőjében: Lys–Krunić 4:6, 4:5 – feladás.
GENOVA. – A challenger negyeddöntőjében: Lajović–Cecchinato 6:2, 6:2. Elődöntő: Pellegrino–Lajović 6:4, 7:6.
BUDAPEST. – A 125-ös WTA-torna elődöntőjében: Korpatsch–Bondár 7:5, 6:4.
VRNJAČKA BANJA. – A női ITF-torna negyeddöntőjében: Ignatik–Radivojević 6:4, 2:6, 6:1, Ristić–Dinu 6:4, 6:3. Elődöntő: Potočnik–Ristić 0:6, 6:0, 6:4.