2024. május 8., szerda
EB-SELEJTEZŐ

Fej fej mellett a csoport élén

Nyögvenyelős eredményeken van túl Magyarország és Szerbia, bár mindkét gárda elégedetten hagyhatta el a pályát a jövő évi, németországi Európa-bajnokság selejtezőjének 4. fordulójában. A magyarok a budapesti Puskás Arénában Litvániát látták vendégül, ahol a nagy hazai fölény ellenére nem alakult ki gólparádé, a baltiak sikeresen lassították le Marco Rossi csapatának játékát. A három pont azért nem igazán forgott veszélyben: a magyarok a 32. percben szerezték meg a vezetést, amikor Szalai Attila balról ívelt középre, a hosszú kapufánál pedig Varga Barnabás helyezkedett jól, majd kapásból a háló közepébe vágta a játékszert. A szinte végig mezőnyfölényben játszó piros mezesek ezután jó ideig nem tudtak ismét betalálni, és néhányszor még a litvánok is veszélyeztettek a meccs hajrájához közeledve. Az izgalmas végjátéknak azonban elejét vette Sallai Roland, aki a 83. percben a felfutó Szoboszlai Dominiktől kapott labdát, majd mintegy 25 méterről életerős bombával kilőtte a jobb felsőt.

Ezzel egy időben Szerbia a vártál nagyobb ellenállásba futott bele Razgradban, ahol Bulgária Deszpodov higgadt befejezésének köszönhetően a 47. perctől vezetett. A szerbek nem tudtak az ellenfél fölé nőni, sőt a második félidőben még a házigazda ment előre ígéretesebben, de az utolsó pillanatban, a hatperces bírói ráadás utolsó másodperceiben Darko Lazović egy jól eltalált, a tizenhatos vonaláról, kissé jobbról elengedett lövéssel pontot mentett a Sasoknak.

A magyarok a mérkőzés jelentős részében beszorították a litvánokat (Fotó: MTI)

Budapest: Magyarország–Litvánia 2:0 (1:0)

Puskás Aréna, 58 274 néző, vezette: António Nobre (portugál). Gólszerzők: Varga a 32. és Sallai a 83. percben.
Magyarország: Dibusz – Szalai, Orbán, Botka – Kerkez (Ferenczi, 78.), Styles (Kleinheisler, 60.), Nagy, Sallai (Baráth, 88.) – Szoboszlai, Gazdag (Lang, 78.), Varga (Ádám, 60.). Szövetségi kapitány: Marco Rossi.
Litvánia: Gertmonas – Tutyškinas (Beneta, 63.), Klimavičius, Kažukolovas, Lekiatas – Gineitis, Uzėla (Vorobjovas, 46.), Sesplaukis (Kučys, 78.), Sirgėdas (Širvys, 46.), Jankauskas (Romanovskij, 86.) – Paulauskas. Szövetségi kapitány: Edgaras Jankauskas.

Razgrad: Bulgária–Szerbia 1:1 (0:0)

Huvepharma Arena, 6700 néző, vezette: Craig Pawson (angol). Gólszerzők: Deszpodov a 47., illetve Lazović a 90+6. percben.
Bulgária: Djulgerov – Gruev, Hrisztov, Antov, Popov – Csocsev, Kraev, Iliev, Petkov – Deszpodov, Ruszev. Szövetségi kapitány: Mladen Krstajić.
Szerbia: V. Milinković-Savić – Pavlović, Gudelj, Milenković – Kostić (Mladenović, 71.), Maksimović (Grujić, 81.), Lukić (Jovanović, 58.), Živković (Lazović, 71.) – S. Milinković-Savić, Tadić, Joveljić. Szövetségi kapitány: Dragan Stojković.

Eredmények, 4. forduló, G csoport: Magyarország–Litvánia 2:0, Bulgária–Szerbia 1:1.