2024. május 13., hétfő
NEMZETEK LIGÁJA

Büntetőkkel kapott ki a büntetőspecialista

Hollandiában véget ért a Nemzetek Ligája rájátszása, amely miatt vasárnap szüneteltek az Európa-bajnoki selejtezők. Először a bronzmeccsen Enschedében lépett pályára a két elődöntő vesztese, vagyis a minitorna házigazdája és Olaszország. A javarészt hazai szurkolótábor pedig már 20 perc után bosszankodhatott, hiszen előbb Dimarco lőtt a jobb alsóba (6.), majd Frattesi helyezkedett jól egy kipattanónál (20.). Hosszú ideig változatlan maradt ezután a kijelző, mígnem Bergwijn szépítésekor (68.) felcsillant a holland remény, de csak négy percre, hiszen Chiesa pazar megindulás után kilőtte a jobb alsót (72.). A felpörgő események közepette Weghorst hamarosan újra felhozta Hollandiát (82.), de a kipattanót bepofozó csatár lesen állt a VAR tanúsága szerint, ezért maradt a 3:1-es olasz előny, így Wijnaldum szép akciógólja Veerman átadásából (89.) már túl későn érkezett, a bírói ráadásban a tulipánosok nem tudtak egyenlíteni.

Spanyolország ünnepli a trófeát (Fotó: Beta/AP)

Kevesebb feljegyzésre méltó eseményt hozott maga a rotterdami aranymeccs, amelyen sem a rendes játékidőben, sem a fél órás ráadásban nem született gól. Az első félidőben Gavi lövése, illetve Perišić hárított fejese járt ehhez legközelebb, míg a folytatásban a meccset jobbára uraló spanyolok Rodri, Fati és Olmo révén veszélyeztettek, mindhiába. A tizenegyespárbajban minden a rutinosabb, katari vb-n több ilyet is sikeresen megvívó horvátok mellett szólt a fiatal spanyolokkal szemben, ráadásul a Tüzesek is kezdték meg a sorozatot, ami jellemzően nagyobb arányban hoz sikert. Mégis ők kerültek először bajba, Majer kísérletét a negyedik körben Simon védte, de a kockásmezesek megmenekültek, Laporte az ötödik körben a serlegért rúgott, de a felsőlécet találta el. A hirtelen halálban azonban már nem adódott visszaút a horvátoknak: miután Petković lövését Simon jó érzékkel vetődve hárította, Carvajal állt oda a 11 méterhez, és a Real Madrid rutinos védője az elmozgó Livakovićot becsapva a kapu közepébe küldte a labdát.

NL, bronzmérkőzés: Olaszország–Hollandia 3:2. Döntő: Spanyolország–Horvátország 0:0, tizenegyesekkel 5:4.

Nyitókép: Spanyolország ünnepli a trófeát (Fotó: Beta/AP)