2024. április 27., szombat

Ne írd le a bajnokot!

Helyszíni hangulatjelentés Nápolyból

A Serie A-ban kezd formába lendülni a címvédő Napoli, amit vasárnap este a Juventus is megtapasztalhatott. A nápolyi rangadón a vendéglátó Kvaracheliának köszönhetően az első félidő végén került előnybe, ám a szünetet követően a Juventus játszott mezőnyfölényben, majd a 81. percben Chiesa lövésével egyenlítettek is a torinóiak. Az utolsó percekben a VAR segítségével a játékvezető büntetőt ítélt a Napolinak, Osimhen elsőre elhibázta a tizenegyest, ám a kipattanó labdát Raspadori a kapuba bombázta.

A meccset élőben nézte végig a zentai Sőregi Oszkár, aki hangulatjelentést is küldött: „Délután három körül elmentünk »terepszemlére« a stadionhoz, és az árusok már javában pakolták ki a szurkolói kellékeket (legtöbb Juve-ellenes sál volt, »lopók« felirattal), a sütödéseknél már füstölgött a parázs, gezemice bőven volt. Aztán kisvártatva tele lett a tér carabinierivel, mert a stadion környéke cunamiállapotba került. 18.45-kor már óriási tömeg hömpölygött a környező utcákban, hosszú sorokban várták a szurkolók a sorukat, közben pedig a nálunk is jól ismert »bombicákkal« melegítettek, de a belépésig mindet eltüntették, magyarul: megitták az összeset! A kapunál egy fiatal, 22 éves nagylány a jegyet és a személyi igazolványt ellenőrizte, a drogkereső kutyák a háttérben. Utána laza motozás. A Crvena zvezda meccsén elvettek mindent, kulcsot, apró fémpénzt, öngyújtót. Itt minden mehet… A stadion 19.15-kor még félig üres, de jött egy fickó: Birra, Birra! Piát árult, s kuriózumként megvettünk egy Napoli-sört, amit az olaszokhoz oly jellemző módon egy kólás papírpohárba öntenek ki. Fél órára rá már egy DJ nagylány nyomatta a zenét, a »kólával« mindenki melegített. Majd jöttek a csapatok, Vlahovićékat füttykoncert kísérte. Az első félidő végén nápolyi gól, robban a stadion! A szünetre így jó volt a hangulat, de a hajrában síri csönd, 1:1. A lefújás előtt aztán ismét hangorkán, büntető elvétve, a labda mégis a kapuban, 2:1! A stadion ismét felrobban, végig ordítanak, énekelnek, és szidják a Juventust! Nagy élmény volt…”

Ami a többi esti meccset illeti, nem tudta kihasználni a Real Madrid botlását a két katalán csapat. A Girona Mallorcán lépett pályára, és némi meglepetésre egygólos vereséget szenvedett. Michel csapata továbbra sem tud kikecmeregni a hullámvölgyből, az elmúlt négy mérkőzésen már harmadik vereségét szenvedte el. A Barcelona az Athletic Bilbao vendégeként ért el gól nélküli döntetlent, és továbbra is nyolcpontos hátrányban van a királyi gárdával szemben.

Spanyol labdarúgás, 27. forduló: Mallorca–Girona 1:0, Athletic Bilbao–Barcelona 0:0. Az élmezőny: Real Madrid 66, Girona 59, Barcelona 58, Atlético Madrid 55 pont stb. Német bajnokság, 24. forduló: Hoffenheim–Werder 2:1. Olasz bajnokság, 27. forduló: Atalanta–Bologna 1:2, Napoli–Juventus 2:1. Az élmezőny: Inter (–1) 69, Juventus 57, Milan 56, Bologna pont stb. Francia bajnokság, 24. forduló: Rennes–Lorient 1:2, Lyon–Lens 0:3. Magyar bajnokság, 23. forduló: Újpest–Fehérvár 2:0. Az élmezőny: Paks 49, Ferencváros (–1) 48, Fehérvár 39, Puskás Akadémia 35 pont stb.

NŐI LABDARÚGÁS – SZERB KUPA

Belegiš: Prave Dame–TSC Magyarkanizsa 0:6 (0:5)
Belegiši stadion, 30 néző, vezette: Aleksić (Surdulica). Góllövők: Kecman a 14., a 28., Božić a 22., Đurđevac a 29., Šaranović a 41., Grujić a 90. percben.

Prave Dame: Pistinjat, Polovina (Bogovac), Magovčević, Vučković, Marković (Nikolov), Ivanović (Mihajlović), Draganić, Vukojević, Vuletić (Šukalo), Savanović, Beronja.
TSC: Kirjak, Zlatanović, Radunović, Šaranović, Grujić, Szilusi (Trutić), Božić, Đurđevac, Bečić (Vesić, Špicanović), Rodić (Jović), Kecman.

Magabiztos győzelemmel kezdte a tavaszi idényt a TSC Magyarkanizsa csapata, az alacsonyabb osztályú Stari Banovci-i együttes ugyanis csak negyedóráig tudott ellenállni a Tisza-partiak rohamainak.

A nyolcaddöntő többi eredménye: Milutinac Zemun–Sloga 1:3, Napredak Junior–Spartacus B 1:3, Heroj Polet–Crvena zvezda 0:13, Karađorđe–Vojvodina 0:4, Kolubara–Mašinac 0:1, Radnički (K)–Spartacus 1:7.

MESSI 500
Lionel Messi az Inter Miami színeiben az Orlando City ellen vasárnap szerzett duplájával kereken ötszázra növelte karrierje bajnoki mérkőzésein elért góljainak a számát, amelynek vonatkozó örökranglistáján Puskás Ferenc a második 516, Zsengellér Gyula pedig az ötödik 415 góljával. Messi jelenleg a negyedik a rangsorában, amelyet Cristiano Ronaldo vezet 534 találattal. Ők ketten aktívak a legjobb hetet felsoroló listán: Messi a Barcelona játékosaként 474, a francia PSG légiósaként 22, mostani amerikai együttesében pedig 4 gólt jegyez, míg portugál vetélytársa szülőhazájában 3, angol klubjaiban 103, a spanyol bajnokságban 311, az olaszban 81, míg az őt jelenleg foglalkoztató szaúdi al-Nasszr futballistájaként 36 alkalommal volt eddig eredményes.

Puskás bajnoki góljai közül 1943 és 1966 között 359-et szerzett Magyarországon, és 156-ot a spanyol pontvadászatban, Zsengellér 1935 és 1952 közti találatai pedig a következőképpen oszlanak meg: 386 magyar, 6 olasz és 23 kolumbiai bajnoki mérkőzéseken.

A nemzeti élvonalbeli bajnokságok legjobb góllövőinek örökranglistája: 1. Cristiano Ronaldo (portugál) 534 gól (2002–), 2. Puskás Ferenc 516 (1943–1966), 3. Josef Bičan (osztrák–csehszlovák) 515 (1931–1955), 4. Lionel Messi (argentin) 500 (2004–), 5. Zsengellér Gyula 415 (1935–1952), 6. Jimmy McGrory (skót) 407 (1923–1937), 7. Gerd Müller (német) 405 (1964–1981) stb.

Nyitókép: Mindenkinek, így egy zentainak is óriási élmény egy ilyen rangadó: Sőregi Oszkár a Napoli– Juventus meccsen