2024. május 9., csütörtök

Visszavágott az Atlético

Alaposan ráijesztett a harmadik ligában szereplő Unionistas csapata a Barcelonára, amikor a spanyolkupa-találkozón félórányi játékot követően megszerezte a vezetést. Ferrán Torres azonban még a szünet előtt válaszolt Álvaro Gomez találatára, majd a találkozó hajrájában Jules Koundé megfordította a mérkőzést, Alejandro Balde pedig bebiztosította a katalánok győzelmét. Drámai küzdelemben egy kapushibákkal tarkított találkozón a rendes játékidőben döntetlennel zárult az Atlético Madrid–Real Madrid mérkőzés. A hosszabbításban ezúttal a Matracosok bizonyultak jobbnak, Antoine Griezmann és Rodrigo Riquelme találataival legyőzték a nagy riválist, ezzel visszavágtak a szuperkupában elszenvedett vereségért.

Spanyol kupa: Unionistas–Barcelona 1:3, Atlético Madrid–Real Madrid 2:2, hosszabbítás után 4:2. Afrika-kupa, 2. forduló, A csoport: Elefántcsontpart–Nigéria 0:1, Egyenlítői-Guinea–Bissau-Guinea 4:2. A csoport állása: Egyenlítői-Guinea és Nigéria 4, Elefántcsontpart 3, Bissau-Guinea 0 pont. B csoport: Egyiptom–Ghána 2:2. A csoport állása: Zöld-foki-szigetek 3, Egyiptom 2, Mozambik és Ghána 1 pont.

Nyitókép: Griezmann gólját ünneplik a Matracosok (Fotó: Beta/AP)