2024. május 8., szerda
EB-SELEJTEZŐ

Mitrović-mesterhármassal jött a kötelező

Nem fért bele a hibázás Szerbiának a jövő évi németországi Európa-bajnokság selejtezőjének hatodik fordulójában, a Sasok a belgrádi, magyarok elleni vereség után Litvánia vendégei voltak a hűvös Kaunasban. Dragan Stojković szövetségi kapitány pedig viszonylag hamar meg is nyugodhatott, hiszen tanítványai már az első félidő során eldöntötték a három pont sorsát. A főszereplő Aleksandar Mitrović lett, aki kétszer Filip Mladenović előkészítéséből volt eredményes (21., 32.), majd Dušan Tadić is kihagyhatatlan helyzetbe hozta az al-Hilal támadóját, aki így 22 játékperc alatt jutott el mesterhármasig. Közvetlenül a szünet előtt még Gytis Paulauskas szépített, de a térfélcserét követően is a szerbek nyomtak jobban, így a házigazdának nem volt reális esélye a pontmentésre, Szerbia pedig újabb értékes három ponttal gyarapította egységei számát, amivel stabilizálta második helyezését a G csoportban. A fordulóból kimaradó, éllovas Magyarország ezzel egy időben a budapesti Puskás Arénában barátságos mérkőzésen 1:1-et játszott Csehországgal (Sallai 52., illetve Jurecka 63.).

A többi csoportban egy találkozó kivételével papírforma-eredmények születtek, így a B-ben a hollandok és a görögök, a H-ban pedig a szlovének, a dánok és a kazahok is bezsebelték a három pontot. Borultak viszont a várakozások az E jelű ötösben, ahol a moldovaiak feröeri sikere még nem különösebb meglepetés, viszont az albánok lengyelek elleni diadala már vaskosabb. Lengyelország a kvalifikációs sorozat felén túl szorongatott helyzetben van, hiszen az említett két legutóbbi nyertes nemzet mellett Csehország is megelőzi, ráadásul eggyel kevesebb meccset lejátszva. A csoport favoritjának tekintett gárda számára tehát több hiba már nem fér bele, de sorsuk már így sem csak a saját kezükben van.

Eredmények, 6. forduló, B csoport: Írország–Hollandia 1:2, Görögország–Gibraltár 5:0.