2024. május 20., hétfő

Döntetlen a Stamford Bridge-ben

Sokáig gyűrte egymást a Chelsea és a Liverpool a Premier League nyitófordulójának rangadóján, de a londoni találkozó végül pontosztással végződött. Már az első félidő során kialakult a lefújáskor érvényes, 1:1-es eredmény. Igaz, a nézők összesen négy találatot láttak, de ennek csupán fele volt érvényes. A Liverpool kezdett jobban, Szalah előbb a kapufát találta el, percekkel később pedig Diaznak készített elő, aki kilőtte a bal alsót (18.). Az egyiptomi gólpasszadó nem sokkal később maga is betalált, de lesállás miatt elvették a gólját. Kísértetiesen hasonló forgatókönyv valósult meg ezután a pálya túloldalán, hiszen előbb Chilwell lefejelt labdáját Disasi vágta be (37.), majd az előkészítő Chilwell talált be alig két perc múltán, de ezt les miatt elvette Anthony Taylor játékvezető. Az eseménydús első félidő után a második játékrész kevesebb történést hozott, és az eredmény már nem változott.

Nem bírt el egymással a Chelsea és a Liverpool (Fotó: Beta/AP)

A spanyol bajnokság új kiírását botlással kezdte meg a címvédő Barcelona, amely csupán gól nélküli döntetlent jegyzett a Getafe otthonában.

Eredmények, angol bajnokság, 1. forduló: Chelsea–Liverpool 1:1. Francia bajnokság, 1. forduló: Rennes–Metz 5:1, Strasbourg–Lyon 2:1. Német kupa, 1/32, érdekesebb eredmények: Bersenbrück–Borussia (M) 0:7, Braunschweig–Schalke 1:3, Jena–Hertha 0:5, Balingen–Stuttgart 0:4, V. Köln–Werder 3:2, Ottensen–Leverkusen 0:8, S. Mainz–Borussia (D) 1:6, Oberneuland–Nürnberg 1:9, Elversberg–Mainz 0:1, Bielefeld–Bochum 2:2, tizenegyesekkel 4:1, Unterhaching–Augsburg 2:0, Makkabi Berlin–Wolfsburg 0:6, Oberachern–Freiburg 0:2, L. Leipzig–Frankfurt 0:7, Walldorf–Union 0:4. Olasz kupa, 1/32: Salernitana–Ternana 1:0, Cosenza–Sassuolo 2:2, h. u. 2:5, Lecce–Como 1:0, Monza–Reggiana 1:2. Spanyol bajnokság, 1. forduló: Celta Vigo–Osasuna 0:2, Villarreal–Betis 1:2, Getafe–Barcelona 0:0.

SZUPERLIGA

A 3. fordulóból: Spartacus–Železničar 3:0, Voždovac–Radnik 1:1, Partizan–Radnički (N) 2:1. Az élmezőny: Crvena zvezda 9, TSC, Partizan és Čukarički 7 pont stb.

I. LIGA

A 2. fordulóból: Novi Sad–Radnički (B) 1:1, OFK Beograd–Metalac 4:1, Kolubara–Mačva 3:2. Az élmezőny: Grafičar és OFK Beograd 6, Smederevo, Radnički (B), Tekstilac és Vršac 4 pont stb.

NB I.

A 3. forduló: Ferencváros–Puskás Akadémia 1:2 (Lisztes 95., illetve Golla 12., Pišek 29.), Kecskemét–Fehérvár 1:0 (Szalai 35.). Az élmezőny: Puskás Akadémia 7, Debrecen és Kecskemét 6, Újpest 5 pont stb.

Nyitókép: Nem bírt el egymással a Chelsea és a Liverpool (Fotó: Beta/AP)