2024. május 20., hétfő

Kragujevacot is bevette a TSC

A topolyai csapat a Crvena zvezdával mérkőzik a kupa elődöntőjében

Idegenben nyert a TSC a szerb Szuperliga 34. fordulójában, az újabb 3 pontnak köszönhetően pedig továbbra is második a tabellán. A topolyaiak már a 20. percben megszerezték a vezetést. Đurić a saját tizenhatosában kézzel ért a labdához, a tizenegyest pedig Đakovac magabiztosan váltotta gólra. Ezt követően még egyenlíteni tudtak a kragujevaciak: a 27. percben Luka Milunović egy védelmi hibát kihasználva talált be. A TSC a 32. percben egy Ratkov elleni szabálytalanság miatt ismét tizenegyest lőhetett, megint Đakovac próbálta gólra váltani, de a felső lécet találta el. A topolyaiak mégis előnnyel mehettek pihenőre, mivel a 43. percben Milosavljević beadását Ćalušić jó érzékkel a kapu bal sarkába fejelte. A folytatásban is a TSC határozta meg, mi történik a pályán. A 60. percben Petrović 25 méterről kilőtte a bal alsó sarkot. A 4:1-es végeredményt Ratkov állította be a 87. percben, amikor egy 19 méteres szabadrúgásból a jobb felső sarokba kanyarított.

Három fordulóval a bajnokság vége előtt a TSC második a Crvena zvezda mögött. A rájátszás hátralevő három fordulójában a TSC a belgrádi Voždovacot fogadja, majd Novi Pazarban lép pályára. A feltehetően a végleges sorrendet eldöntő utolsó fordulóban a TSC Arénában az újvidéki Vojvodina lesz az ellenfél.

Időközben sorsoltak a szerb kupában is, aminek értelmében a május 17-ei elődöntőben a topolyai gárda otthon csatázik a Crvena zvezdával, a Čukarički pedig a Vojvodinát fogadja.

Kragujevac: Radnički 1923–TSC 1:4 (1:2)

Čika Dača Stadion, 400 néző, vezette: Miloš Milanović (Ćuprija). Góllövők: Milunović a 27., illetve Đakovac a 20. (büntetőből), Ćalušić a 43., Petrović a 60. és Ratkov a 85. percben.

Radnički 1923: Leković, Ponjević (Ristović, 90.), Pecelj, Mitrović, Tomović, M. Vidović (Srnić, 90+1.), Zorić (Slavković, 90+1.), Čolović, Vidosavljević, Đurić (Krajišnik, 66.), Milunović (Maksimović, 66.). Vezetőedző: Dejan Joksimović.

TSC: V. Ilić, Cvetinović, Stojić, Ćalušić, Cvetković, Kuveljić (Krpić, 90.), Milosavljević (Radin, 56.), Đakovac, Petrović (Stojković, 90.), Jovanović (Stanojev, 90.), Ratkov (Vukić, 90.). Vezetőedző: Žarko Lazetić.

Szuperliga, felsőház, 4. forduló: Voždovac–Crvena zvezda 0:2, Čukarički–Vojvodina 1:0, Radnički 1923–TSC 1:4, Partizan–Novi Pazar 2:0.