2024. április 27., szombat

Maraton Milwaukeeban

Kis túlzással szinte kivétel nélkül bajnokesélyes gárdák léptek fel az elitliga tegnap hajnali négy összecsapásán. A legnagyobb rangadót Milwaukeeban rendezték, ahol a 2021-es bajnok Bucks az egy évvel korábban gyűrűt nyerő Lakerst látta vendégül. A meccsen a házigazda kezdett jobban, aminek már az első negyed hajrájában 19 pontos előny (29:10) lett az eredménye, a taviak összekapták magukat, de újra beüzemelt Giannis Antetokounmpóék hengere, és a zárónegyed elején újra tetemes, 19 pontos vezetésüket mutatta a kijelző (94:75), ahonnan már nem látszott kiút a Lakersnek. Nem így gondolták viszont a vendégek, akik védekezésben falat húztak a gyűrűjük fölé a végjátékban, a Bucks a rendes játékidő utolsó 12 percében mindössze 13 pontot szerzett, a befejező bő három percben már egyet sem… Végül még a házigazdának kellett kivédenie az utolsó vendégtámadást a hosszabbításért, de az első ötperces, rapszodikus ráadás sem hozott döntést, csak a második, amelynek végén néhány fontos Lakers-dobás precízebben szállt, mint a túloldaliak. A győztes, egyben a mérkőzés legeredményesebb játékosa a védelemben is fantasztikus Anthony Davis lett masszív 34-23-as dupla duplával, 4 blokkal és 2 labdaszerzéssel, a vesztes Bucksnál Giannis (29-21-11) tripla duplát könyvelt el.

@kep = Szupersztár-magasok párharca: Anthony Davis és Giannis Antetokounmpo

@fo = Beta/AP

A Luka Dončićtyal (28-11-6) fémjelzett Dallas zsinórban ötödik, utóbbi tíz meccséből kilencedik diadalát aratta a sacramentói gázoláson, amivel a Mavericks épp a Kings, illetve a Phoenix elé lépve megérkezett a nyugati első hatos mezőnyébe.

NBA, alapszakasz: Miami–Golden State 92:113, Milwaukee–LA Lakers 101:101, 2 h. u. 124:128, New Orleans–Oklahoma 112:119, Sacramento–Dallas 96:132. Eurokupa, elődöntő, 1. mérkőzések: Bourg–Beşiktaş 86:74, Paris–London 99:86.