2024. április 29., hétfő

Pofon a hideg szigeten

Fájó izlandi vereséggel kezdte meg a jövő évi, lett–ciprusi–finn–lengyel rendezésű férfikosárlabda-Európa-bajnokság selejtezőjét Magyarország. Reykjavíkban a szlovén Gašper Okorn tanítványai a meccs első felében többnyire néhány pontos előnnyel vezettek, ami a harmadik negyed elején tetőzött (38:47), ám a házigazda a folytatásban szívós munkával visszazárkózott, és a zárónegyed elején 12:0-s rohanással jelentősen ellépett (49:52-ről 61:52). Innen már nem volt visszaút a magyaroknak, a vereség végül 70:65 arányú lett, ami azt jelenti, hogy a majdani budapesti visszavágón ennél nagyobb különbséggel kell megverni az északiakat a csoport Eb-kvótát érő harmadik helyéhez. A papírforma szerint ugyanis ez lehet a reális cél, tekintve, hogy rajtuk kívül az olaszok és a törökök szerepelnek a kvartettben.

Eredmények, 1. forduló, B csoport: Olaszország–Törökország 87:80, Izland–Magyarország 70:65.

JÖHET A LEGIZGALMASABB RÉSZE!
Az alapszakasz utolsó harmadához érkezett el a tengerentúli elitliga, amely a múlt hétvégi All Star-gála után 12 meccses dömpinggel tért vissza a megszokott kerékvágásba, hogy az előttünk álló mintegy másfél hónapban kialakuljanak a végső erőviszonyok a rájátszásra.

Péntek hajnalban Nikola Jokić Denvere a keleti sereghajtók közé tartozó Washington elleni rutinsikerrel tért vissza a jó útra három vereség után, a zombori pedig újabb tripla duplát jegyzett 21 ponttal, 19 lepattanóval és 15 assziszttal, ráadásul egyetlen mezőnydobást sem rontott (10/10). Luka Dončić (41-9-11) klasszis partival vitte diadalra a Dallast a Phoenix elleni nyugati rangadón, egy tipikusan olyan mérkőzésen, amelynek hatalmas súlya lehet a biztos playoff-, illetve a playinhelyeken való befutás szempontjából a roppant kiélezett nyugati mezőnyben.

NBA, alapszakasz: Cleveland–Orlando 109:116, Indiana–Detroit 129:115, Philadelphia–New York 96:110, Toronto–Brooklyn 121:93, Dallas–Phoenix 123:113, Chicago–Boston 112:129, New Orleans–Houston 127:105, Oklahoma–LA Clippers 129:107, Denver–Washington 130:110, Utah–Charlotte 107:115, Golden State–LA Lakers 128:110, Sacramento–San Antonio 127:122.