2024. április 27., szombat
CSAPAT-EB

Két bravúr nem fért bele

Az angolok legyőzését követően a negyeddöntőben is közel állt a bravúrhoz a magyar férfiválogatott a malmői csapat-Európa-bajnokságon, viszont a svédek a döntő pillanatokban koncentráltabban játszottak, így Szudi Ádámék a legjobb nyolc között búcsúztak a viadalon. Az összecsapás svéd előnnyel indult, Majoros Bence szoros csatában maradt alul a két éve világbajnoki ezüstérmes Truls Möregårdh-dal szemben, Szudi azonban rögtön revansot vett, Kristian Karlsson ellen szépített. Lakatos Tamás korábban mindhárom mérkőzését megnyerte az Eb-n a hármas pozícióban, ez a remek sorozat Anton Källberg ellen sem szakadt meg, így Magyarország lépéselőnybe került. A negyedik párharc során Möregårdh Szudi ellen bizonyított, jöhetett a mindent eldöntő, ötödik összecsapás. Az utolsó meccsen Karlsson és Majoros állt asztalhoz, utóbbi remekül játszott, az első játszmát megnyerte, és 4:8-ról a másodikat is megfordította, így már csak egy szett választotta el a magyarokat az elődöntőtől. Karlsson azonban lendületbe jött, szépített, majd egyenlített. Majoros az ötödik szettben sem játszott alárendelt szerepet, sőt, 10:8-nál két meccslabdához is jutott, ám a lehetőséggel nem tudott élni. A svédek 12:11-nél jutottak először mérkőzéslabdához, amit Karlsson könyörtelenül ki is használt. A házigazda később a legjobb négy között is diadalmaskodott, és bejutott a fináléba, ahol tegnap este Németországgal mérkőzött. A nőknél német–román döntőt rendeztek.

Eredmények, férfiak, negyeddöntő: Svédország–Magyarország 3:2, Németország–Horvátország 3:2, Franciaország–Belgium 3:1, Portugália–Dánia 3:2. Elődöntő: Németország–Portugália 3:1, Franciaország–Svédország 1:3. Nők, negyeddöntő: Németország–Olaszország 3:0, Portugália–Svédország 3:1, Franciaország–Szlovákia 3:1, Románia–Spanyolország 3:2. Elődöntő: Németország–Portugália 3:0, Franciaország–Románia 1:3.