2024. május 10., péntek
KAJAK-KENU – JUNIOR- ÉS U23-AS VB

A magyarok taroltak, Gere hatodik

Gere Katalin a hatodik helyen zárt a kajak egyesek 1000 méteres versenyében az Auronzóban rendezett junior- és U23-as kajak-kenu világbajnokágon. A zentai versenyző 4:12,03 perc alatt teljesítette a távot. A szerb válogatott nem maradt érem nélkül Olaszországban, a fiatal felnőttek mezőnyében az Anastazija Bajuk és Dunja Stanojev duó a harmadik helyen végzett 500 méteren. Bojan Zdelar ugyanakkor elmaradt a várakozásoktól, utolsó éves U23-asként csak a kilencedik lett K1 1000 méteren. Dina Bacelj 500-on egyesben a hetedik, míg Strahinja Dragosevljićtyel kettesben a negyedik lett. Hozzájuk hasonlóan Branko Langudžić is épphogy leszorult a dobogóról, a fiatal felnőttek 500-as döntőjében végzett a negyedik helyen.

A bronzérmes szerbiai egység: Anastazija Bajuk és Dunja Stanojev (Fotó: facebook.com/kayakserbia)

A magyarok az utóbbi három napban is elképesztő teljesítményt nyújtottak, a péntek délelőtt összelapátolt tizenhárom dobogós helyezést aznap késő délután még két első hellyel toldották meg: a vb-n debütáló 5000 méteres junior vegyes váltókban a kenusoknál Lugosi Gergely és Benkucs Kíra, a kajakosoknál pedig Kaed Ádám és Debreczeni Lora bizonyult a legjobbnak. A második döntős napon (szombat) összesen 11 arany-, 3 ezüst- és 3 bronzérmet szereztek. A fiatalabbaknál nyert Samu Péter és Hidvégi Zalán (K2 500 m), Kiss Ágnes (C1 500 m), Szarka Krisztián, Nagy Zakariás, Mészáros Milán és Mitropoulos Iliász (C4 500 m), Lugosi és Juhász István (C2 500 m), Kollek Bálint (K1 1000 m), valamint Szarka és Molnár Csepke (mix C2 500 m). Másodikként ért célba Tölgyesi Flóra és Horváth Kata (K2 500 m), Győre Panna, Paragi Petra, Matkovics Vanda és Benkucs Kíra (C4 500 m), valamint Pető Hanna (K1 1000 m). Az U23-asoknál a dobogó legfelső fokára állhatott fel Opavszky Réka (C1 500 m), Csikós Zsóka (K1 500), Kiskó Réka és Rugonfalvi-Kiss Janka, illetve Vajda Bence és Szántói-Szabó Tamás (mindkettő K2 500 m), valamint Koczkás Dávid, Rumi Gergő, Molnár Csanád és Besenyei Ádám (C4 500 m). Hidvégi Hunor (K1 1000 m), Kollár Kristóf és Hodován Dávid (C2 500 m), valamint Horányi Dóra, Zagyvai Borka, Csorba Zsófia és Opavszky (K4 500 M) egyaránt bronzérmes lett. Szombaton bonyolították le az U23-as 5000 méteres vegyes váltók döntőit, a kajakosoknál győzött Erdélyi Tamás és Nemes Réka, a kenusoknál második lett Hodován Dávid és Csorba Zsófia.

Vasárnap délelőtt hét egység gazdagította az éremtermést. A junioroknál első helyen végzett Kiss Ágnes (C1 200 m) és Szegedi Angelina (K1 500 m), második lett Juhász István (C1 500 m) és Kollek Bálint (K1 500 m). Az U23-asoknál Csikós Zsóka (K1 500 m), valamint Kiss Janka és Tamási Zsombor (K2 500 m) szerzett aranyat, Opavszky Márk (K1 500 m) pedig másodikként haladt át a célvonalon. A viadal tegnap délután az 5000 méteres döntőkkel ért véget.