2024. május 10., péntek
KAJAK-KENU

A Tarkett a legeredményesebb

A hétvégén Palánka adott otthont a kajak-kenusok vajdasági bajnokságának. A tartományi megmérettetésen négy korosztályban 16 klub vett részt. Legeredményesebben a házigazda Tarkett versenyzői szerepeltek, akik a csapatversenyeket két első, illetve két második hellyel zárták. A zentai Tiszavirág kajakosai összesen 11 érmet szereztek. A serdülőknél 1000 méteren a Mirković Aleksa, Takács Márton, Cvejić Ognjen, Farkas Ármin összeállítású négyes szerzett egy harmadik helyet, az ifiknél Gere Katalin (500 és 1000 m) két második, Subotić Igor (500 és 1000 m) két harmadik helyet gyűjtött, míg a már említett négyes itt is harmadikként zárt. A felnőtteknél Subotić Marko 500 és 1000 méteren is ezüstérmes lett, Gere 1000-en a második, 500-on pedig a harmadik helyen ért célba, a kettesek közül a két Subotić nyert 1000-en egy bronzot.

A palánkai Tarkett csapata

A magyarkanizsai Bratstvo kajakosai hétszer állhattak fel a dobogóra, a serdülőknél a Pekla Eszter és Tót Sára alkotta duó 200 méteren, a Szecsei Réka, Bicskei Jázmin, Pekla Tót összeállítású négyes pedig 500-on szerzett bronzérmet. Az ifjúsági korosztályban is két dobogós helyezés jutott a magyarkanizsaiaknak, Dobó Petra és Ladányi Lídia kettőse 500-on ezüst, míg Ladányi egyesben 1000-en bronzérmet nyert. A duó a felnőttmezőnyben is rajthoz állt, 200 és 500 méteren is másodikként haladtak át a célvonalon, Ladányi pedig a legidősebbek közt is harmadik lett 1000 méteren.

A csapatversenyek sorrendje, pionírok: 1. Dunav 95,5, 2. Tarkett 60,5, 3. Vojvodina 58, … 11. Tiszavirág 8, … 13. Bratstvo 6 pont stb. Serdülők: 1. Tarkett 98, 2. Dunav 92, 3. Vojvodina 83,5, … 6. Tiszavirág 31,5, … 8. Bratstvo 20,5 pont stb. Ifik: 1. Tarkett 115, 2. Dunav 92, 3. Vojvodina 74, 4. Tiszavirág 52,5, 5. Bratstvo 41,5 pont stb. Felnőttek: 1. Vojvodina 98,5, 2. Tarkett 83,5, 3. Becse 47,5, … 5. Tiszavirág 36, … 7. Bratstvo 27 pont stb.

Nyitókép: A palánkai Tarkett csapata