2024. április 30., kedd
SZABADKAI SPORTHÍREK

Öt arany az országoson

A Spartacus súlyemelői öt országos bajnoki címet nyertek a Szabadkán megtartott felnőtt országos bajnokságon. Aranyérmet Bencsik Masa Balázs (61 kg, 73+94, 167 kg), Aleksandar Saulić (67 kg, 92+115, 207 kg), Rozsnyik Ervin (81 kg, 127+150, 277 kg), Pecze Mihály (89 kg, 132+157, 289 kg) és Kajdocsi Tamás (+109 kg, 155+185, 340 kg) nyert. Második helyen Hődör Patrik (73 kg, 100+116, 216 kg) és Kajdocsi Tivadar (+109 kg, 132+170, 320 kg) végzett, míg a dobogó harmadik fokára Apró Dániel (67 kg, 65+84, 149 kg) és Zovko Gordan (102 kg, 106+135, 241 kg) állhatott fel. Új országos csúcsot Hődör állított fel a juniorok, valamint Mihajlo Šijak (102 kg, 81+90, 171 kg, 5. hely) a fiatalabb juniorok mezőnyében.

A férfiak mezőnyében Ivor Katić, a nőknél pedig Anđela Menger nyerte meg Szabadkán az asztaliteniszezők 45. Harangozó Vilmos-emléktornáját, amelyen 26 férfi és 13 női játékos vett részt. A férfidöntőben a Vojvodinát erősítő Katić 4:0-ra nyert a szabadkai Kostadinović ellen. A női fináléban a niši Josip Kolumbóhoz igazolt Menger 4:1-re legyőzte csapattársát, a kishegyesi Dombos korábbi játékosát, Nikoianit. A férfi párost a Đilas, Radulović (Banat, Stenes) kettős nyerte meg, a nőknél a Dombos duója, Gvozdenović és Mészáros végzett az első helyen.

Az obrenovaci TENT nyerte meg a női röplabdázók 9. Josip Marković-emléktornáját, miután a döntőben 3:1 arányú győzelmet aratott a házigazda Spartacus felett. A harmadik helyet az užicei Jedinstvo feletti 3:0-s győzelmével a Klek együttese szerezte meg. A torna leghasznosabb játékosa (MVP) Jovana Cvetković (TENT) lett. A két csapat a Szuperliga hétvégi rajtján is megmérkőzik egymással, szintén Szabadkán.

A férfi kézilabda Arkus-liga B csoportjának 2. fordulójában a Spartacus a kostolaci Rudart fogadta, és a szabadkaiak súlyos, 35:23-as vereséget szenvedtek. A többi eredmény: Proleter–Dubočica 23:29, Partizan–Železničar 45:13. Az A csoport eredményei: Jugović–Novi Pazar 24:24, Obilić–Radnički (Kg) 24:20, Crvena zvezda–Dinamo 27:33, Vojvodina–Metaloplastika 32:26.

A Spartacus Teniszklub 14 éven aluliakból álló leánycsapata országos csapatbajnoki címet nyert. A belgrádi döntő tornán az Ines Stojanović, Lana Virc, Piszár Anna, Nina Bokan alkotta szabadkai csapat előbb a Top Tenis csapatát verte 4:0-ra, majd a Topak ellen 3:1-es győzelmet aratott, és teljesen megérdemelten szerezte meg az országos bajnoki címet. A szerbiai kupaversenyen a 10 éves Mila Polovina 23 versenyző közül a 3. helyen végzett.