2024. május 16., csütörtök

Kajdocsi hetedik Európában

Kajdocsi Tamás a 7. helyen végzett a +109 kg-os súlycsoportban a tiranai súlyemelő-Európa-bajnokságon. A szabadkai Spartacus kiválósága 177 kg-os szakítással, új országos csúccsal, 226 kg-os lökéssel, ami szintén országos rekord, és 403 kilós összesített eredménnyel végzett a 7. helyen. Szerbiai férfi súlyemelő korábban még sosem végzett az első tízben világversenyen. Az aranyérmet a grúz Lasha Talakhadze szerezte meg 462 kilóval, második az örmény Varazdat Lalayan 451 kilóval, harmadik a szintén örmény Gor Minaszjan 446 kilóval. Kajdocsit edzője, Rozsnyik Ervin készítette fel a versenyre.

Két érmet nyertek a Spartacus vívói a pionírok országos bajnokságán. Nikola Radanović arany-, Gyurcsik Áron pedig ezüstérmet nyert kardban.

A Spartacus cselgáncsozói három éremmel tértek haza Szegedről a Csaba Béla-emlékversenyről. A legsikeresebbnek Mateja Borojević bizonyult, aki nehézsúlyban, a serdülők kategóriájában állhatott fel a dobogó legmagasabb fokára. Minden elismerést megérdemel Vukan Stokanović (38 kg) és Kajári Júlia (70 kg) is, akik a második helyen végeztek. Borojević számára az emlékverseny sikeres főpróba volt a közelgő Európa-bajnokság előtt.

A Spartacus Prozivka úszói 3 arany-, 2 ezüst- és 4 bronzérmet nyertek a pionírok és a serdülők mezőnyében a 20 klub 250 versenyzőjének részvételével Szabadkán megtartott nyári országos bajnokságon. Aranyérmet Újvári Leon (13–14 évesek, 200 vegyes) és Torbai Léna (10–11 évesek, 100 mell és 100 vegyes) nyert. A juniorok versenyén 19 klub 100 úszója vett részt, a Spartacus Prozivka mérlege pedig 8 arany-, 12 ezüst- és 4 bronzérem. A dobogó legfelső fokára Csajkás Petra (nyílt kategória, 50 és 100 hát), Farkas Dávid (15–16 évesek, 50 és 100 mell), Bojan Martić (nyílt és 17–18 évesek, 50 gyors), Ena Martić (15–16 évesek, 400 vegyes) és a 4×100 méteres (15–18 évesek) gyorsváltó végzett.

Mitrovica adott otthont a fiatalabb juniorok országos atlétikai bajnokságának, melyen a Spartacust Minja Kopunović és Višnja Vilov képviselte. Kopunović 200 méteres síkfutásban 25,22-es új egyéni csúccsal bronzérmet nyert, Vilov pedig ugyanezen a távon 27,09-es, szintén egyéni rekorddal a 12. helyen végzett. Mindketten rajthoz álltak 400 méteren is, ahol Kopunović 1:00,97-tel a 7., Vilov pedig 1:02,63-mal (egyéni csúccsal) a 10. helyet szerezte meg.

A Spartacus tornásznői sikeresen szerepeltek Kostolacon a felnőttek országos bajnokságán. Nađa Ristić sérülés miatt nem utazott el a szerbiai városba, így a szabadkai egyesületet Nina Šabić és Staša Rakić képviselték, akik hét éremmel tértek haza. Šabić egyéni összetettben, ugrásban, talajon és felemás korláton aranyérmet, gerendán pedig ezüstérmet nyert. Rakić egyéni összetettben és talajon is bronzérmet szerzett.