A Mercedes újonca, Andrea Kimi Antonelli megszerezte első F1-es sprintidőmérős rajtelsőségét Miamiban. A 18 éves olasz tehetség a McLaren két versenyzőjét, Oscar Piastrit és Lando Norrist előzte meg, miközben a címvédő Verstappennek ezúttal be kellett érnie a negyedik hellyel.
A pénteki szabadedzéssel megkezdődött a Miami Nagydíj hétvégéje, de az igazi izgalmak csak ezt követően érkeztek: az első komoly téttel bíró esemény, a sprintidőmérő, máris szolgáltatott meglepetést. A Mercedes remek formát mutatott, a legnagyobb dobást pedig a mindössze 18 éves Andrea Kimi Antonelli hajtotta végre – megszerezte a sprintverseny pole pozícióját.
Az egyetlen szabadedzésen a bajnoki éllovas Oscar Piastri volt a leggyorsabb, megelőzve Leclerc-t és Verstappent. A Mercedes azonban a közepes keverékeken is erős tempót mutatott: Russell vezette a mezőnyt, Antonelli pedig szorosan követte. Mivel a piros zászló miatt egyikük sem tudott lágy gumin gyors kört futni, a végeredmény nem tükrözte valós formájukat.
Az SQ1-ben a Mercedes újra erőt demonstrált: Russell és Antonelli álltak az élre, utóbbi mindössze 17 századdal maradt el csapattársától. Harmadikként Alexander Albon végzett, mindössze egy ezreddel az olasz mögött. Norris a két Williams közé ékelődött, míg a top 10-be még Verstappen, Ocon és Leclerc is bekerült. A legnagyobb vesztesek között ott volt Cunoda Juki is, aki forgalomba került, nem tudott javítani, így a 18. helyen zárt. Stroll, Doohan, Bortoleto és Bearman is búcsúzott.
A második szakaszban Norris állt az élre Verstappen és Piastri előtt. Antonelli negyedikként, Russell hetedikként jutott tovább. Leclerc, Hamilton, Albon, Alonso és Hadjar tették teljessé a továbbjutók listáját. Kiesett többek közt Hülkenberg, Ocon és Gasly, míg Sainz egy elfékezés miatt nem tudott mért kört futni, ezért elnézést kért csapatától.
A mindent eldöntő SQ3-ban Antonelli fantasztikus kört futott, amivel megszerezte a rajtelsőséget – úgy, hogy korábban még soha nem versenyzett Miamiban. Piastri és Norris követték őt a McLaren színeiben. Verstappen negyedik lett, Russell pedig csak az ötödik, mivel első gyors köre után már nem tért vissza a pályára, miközben riválisai folyamatosan javítottak. Leclerc hatodik lett, mögötte Hamilton, Albon, Hadjar és Alonso zárt a legjobb tízben.
Antonelli teljesítménye nemcsak bravúros volt, hanem történelmi is – ilyen fiatalon sprintidőmérőt nyerni nem mindennapi teljesítmény.

Nyitókép: Andrea Kimi Antonelli (Fotó: MTI)