2024. május 9., csütörtök
VÍZILABDA VB

Magyarország is kiesett a negyeddöntőben!

A magyar férfivízilabda-válogatott a szokásosnál gyengébb játékot nyújtva, négygólos vezetést követően végül 11:10-re kikapott Franciaországtól a dohai világbajnokság negyeddöntőjében.

A fiúk Vogel Soma védéseire, valamint leginkább a Zalánki Gergő és Varga Dénes vezette eredményes támadásokra alapozva már az első félidőben négygólos előnyt szereztek. A nagyszünetet követően alaposan megváltozott a játék képe, a franciák kettőre zárkóztak, majd az utolsó negyedben előbb egyenlítettek és mintegy három perccel a vége előtt a vezetést is átvették. A magyarok Angyal Dániel akciógóljával egalizáltak, ám 3 másodperccel a vége előtt Thomas Vernoux „belőtte” a gallokat az elődöntőbe.

Varga Zsolt együttese az 5-8. helyért folytatja a küzdelmeket, első riválisa Szerbia lesz.

Eredmények, negyeddöntő: Spanyolország–Montenegró 15:12, Görögország–Olaszország 10:11, Szerbia–Horvátország 13:15, Magyarország–Franciaország 10:11.

Nyitókép: Mégis lesz magyar-szerb rangadó, csak nem az elődöntőben (Fotó: MTI)