2024. május 9., csütörtök
TÉLI SPORTOK

Lara átvette a vezetést

Lara Gut-Behrami kihasználta az amerikai Mikaela Shiffrin sérülése adta alkalmat, és pályafutása 43. futamgyőzelmével az alpesi sízés idei pontversenyének élére állt. Banskóban Marco Odermatt 34. alkalommal nyert, és a francia Alexis Pinturault-val az öröklista 9. helyét osztja. A következő hétvégén a férfiak a norvég Kvitfjellben, a nők pedig az svájci Crans Montanában lépnek fel.

Bansko, óriás-műlesiklás, férfiak: 1. Marco Odermatt (svájci) 2:15,75, 2. Alexander Steen Olsen (norvég) 2:16,66, 3. Manuel Feller (osztrák) 2:16,83 perc stb. Műlesiklás: lemondták. Összesítés: 1. Odermatt 1506, 2. Cyprien Sarrazin (francia) 684, 3. Feller 669 pont stb. Soldeu, óriás-műlesiklás, nők: 1. Lara Gut-Behrami (svájci) 1:59,27, 2. Alice Robinson (új-zélandi) 1:59,28, 3. Amelia Josephina Hurt (USA) 1:59,42 perc stb. Műlesiklás: 1. Anna Swenn Larsson (svéd) 1:49,25, 2. Zrinka Ljutić (horvát) 1:49,60, 3. Paula Moltzan (USA) 1:50,08 perc stb. Összesítés: 1. Gut-Behrami 1214, 2. Mikaela Shiffrin (USA) 1209, 3. Federica Brignone (olasz) 928 pont stb.

SÍUGRÁS

KOS ELSŐ DIADALA
A szlovén Lovro Kos már a megnyert selejtezővel jelezte, hogy meglepetést okozhat az amerikai Lake Placidban, ami végül az összesítésben éllovas osztrák Stefan Kraft nagyon rossz második sorozata után össze is jött. Kos első győzelmét aratta a világkupában, mindössze néhány nappal azután, hogy a híres honfitársa, Peter Prevc bejelentette, az idény végén visszavonul. A hétvégén a japán Szapporóban rendeznek versenyt.

Willingen: 1. Lovro Kos (szlovén) 278,9 (123,5+125 m), 2. Rjoju Kobajasi (japán) 278,1 (125,5+122 m), 3. Marius Lindvik (norvég) 277,8 (121,5+133 m) pont stb. Összesített: 1. Kraft 1136, 2. Wellinger 987, 3. Kobajasi 976 pont stb.

JÉGKORONG

JAPÁN AZ ELSŐ TOVÁBBJUTÓ
Magyarország a harmadik szakaszban fejezte be a 2026-os téli olimpia jégkorongtornájának selejtezőjét. A magyar válogatott hazai jégen előnnyel indult a japán elleni rangadó utolsó harmadára, de a távol-keletiek két perc alatt fordítottak, így ott lehetnek majd az augusztusi utolsó selejtezőkörben. Szerbia a második meccset és simán elveszítette, és az este Kína ellen javíthatott a benyomáson.

Olimpiai selejtező, Budapest, 2. forduló: Magyarország–Litvánia 7:1, Japán–Spanyolország 6:3, 3. forduló: Japán–Magyarország 2:1, Litvánia–Spanyolország 2:0, Cardiff, 2. forduló: Nagy-Britannia–Szerbia 11:0, Románia–Kína 6:1, Sosnowiec, 2. forduló: Ukrajna–Lengyelország 3:2 – büntetőkkel, Dél-Korea–Észtország 4:2.

OVECSKIN MEGDÖNTÖTTE GRETZKY EGYIK CSÚCSÁT
Alekszandr Ovecskin rekordot döntött, a Washington Capitals pedig 3:0-ra nyert a Boston Bruins vendégeként az észak-amerikai profi jégkorongliga (NHL) legutóbbi játéknapján. A 38 éves orosz sztár sorozatban negyedik mérkőzésén volt eredményes, és pályafutása során az 57. üres kapus gólját ütötte, ezzel megdöntötte Wayne Gretzky NHL-rekordját.

Ovecskin így az alapszakaszban karrierje 834. találatát jegyezte, és 60 gólra van attól, hogy beérje a liga történetének legeredményesebbjeként 894-szer eredményes legendás kanadai Gretzkyt. Ovecskinnek 1394 mérkőzésre volt szüksége ahhoz, hogy az üres kapus gólok tekintetében csúcsot döntsön, Gretzky 1487 meccsen 56 ilyen találatot szerzett.

Nyitókép: Lara Gut-Behrami duplán örülhetett Soldeu-ben (Fotó: Beta/AP)