2024. május 15., szerda

Szerbia második győzelme

A női Eb az este már az elődöntőnél tartott, amelyben Szerbia már zsinórban hetedszer szerepelt, és Hollandia ellen a hatodik döntő kiharcolása reményében játszott. Ugyanakkor a férfiak még csak a csoportküzdelmek negyedik napjánál tartottak, Szerbia pedig Belgium ellen megszerezte a második győzelmet is. A belgák már egy kicsit keményebb diónak bizonyultak a svájciaknál, de a harmadik játszmától már teljesen kirajzolódott az, hogy a szerbek jobb csapattal rendelkeznek, s végül meglehetősen izgalommentes hajrával sikerült lezárniuk a meccset. Az este következett a legutóbbi két bajnok rangadója, amelyben Szerbia ellenfele a címvédő Olaszország volt.

Férfi Eb: Szerbia–Belgium 3:1, Franciaország–Portugália 3:1, Lengyelország–Csehország 3:0, Horvátország–Ukrajna 3:2, Olaszország–Észtország 3:0, Hollandia–Montenegró 3:0, Izrael–Románia 3:2, Bulgária–Finnország 3:1.