2024. május 15., szerda
SÚLYEMELÉS

Karácsonyi Kupa Magyarkanizsán

Buza Botond és Magyarkanizsa Község Ifjúsági Irodájának szervezésében a helyi Vajdasági Birkózóakadémia adott otthont a súlyemelők Karácsonyi Kupájának, amelyen mintegy 30 szabadkai, zombori, nagybecskereki és magyarkanizsai sportoló mérte össze tudását. A nők versenyét Jagoda Crnković nyerte meg 135 kilogrammos teljesítménnyel, a második helyen Pétervári Adrienn végzett 120 kg-mal, míg a harmadik Laura Ivanović lett 105 kg-mal. A férfiakat öt súlycsoportba sorolták. 60 kilogrammig Pletikoszity Ádám (200 kg) végzett az élen, megelőzve Kempe Kevint (180) és Mihajlo Plihet (150). A 70 kg-osok megmérettetésében Bíró Endre (242,5), Vékony Attila (240) és Aleksandar Vukadinović (207,5) állhatott dobogóra. A 80 kg-os súlycsoportban Mario Švolja (215), Bilicki Máté (185), Sterbik Dániel (160), míg a 90 kilósoknál Renato Repić (320), Željko Radnić (220) és Szollár Edvárd volt az első három sorrendje. Az utolsó kategóriában, a 100 kilósok mezőnyében a dobogósok, Aleksandar Mačković 285, Milan Vukelić 205, Hugyik Attila pedig 200 kilogrammig jutott.

A Karácsonyi Kupa résztvevői (a szerző felvétele)

A kupa abszolút győztesének járó különdíjat a zombori Repić érdemelte ki, míg a legizmosabb versenyzőnek járó elismerést Mačković vihette haza.

Nyitókép: A Karácsonyi Kupa résztvevői (a szerző felvétele)