2024. május 10., péntek
KAJAK-KENU

Kammerer befejezi profi pályafutását

Kammerer Zoltán háromszoros olimpiai bajnok kajakos bejelentette, hogy befejezi profi pályafutását, ugyanakkor hozzátette, hogy a magyar bajnokságon, valamint kisebb versenyeken még részt fog venni. A 44 éves Kammerer klubja, a Győri Vízisport-egyesület évzáróján közölte a hírt, majd a klub honlapjának viccesen megjegyezte: van még hátra az életéből „jó húsz év, meg néhány rossz”, és az előbbi időszakot szeretné kicsit jobban kiélvezni, bepótolni olyan dolgokat, amikről eddig lemondott. Tervei szerint a nevét viselő akadémiával, az ott folyó munkával az eddigieknél többet akar foglalkozni. Hetente egy napot mindenképpen az akadémiára, egy napot pedig a családjára szeretne fordítani, de mindezt úgy, hogy közben azért akkor is tudjon edzeni.

A kajakos öt olimpián vett részt, először 1996-ban Atlantában versenyezhetett. A 2000-es sydney-i játékokon két (K-2 500 és K-4 1000 méter), négy évvel később Athénban egy (K-4 1000 méter) aranyérmet nyert, illetve 2012-ben ezüstérmesként végzett Londonban (K-4 1000 méter). Kammerer 25 éve csatlakozott a győri klubhoz, karrierje során három világbajnoki és hét Európa-bajnoki címet szerzett, ezekkel együtt összesen 39 érme van nagy világversenyekről.