2024. május 15., szerda
NŐI RÖPLABDA-VB

A szerbiai lányok a négy között

Szerbia címvédő válogatottja elődöntős lett a lengyel és holland közös rendezésű női röplabda-vb-n. A szerb csapat kedden este Gliwice városában drámai ötjátszmás meccsen múlta felül a lengyel válogatottat, és szerdán este a döntőért az USA válogatottjával csatázott. A másik ágon Olaszország és Brazília jutott a négy közé, azaz az érmekért a tavalyi olimpia (USA és Brazília) és a legutóbbi vb (Szerbia és Olaszország) döntősei maradtak versenyben. Mindkét pár e vb-n már megmérkőzött, Szerbia az első szakaszban 3:0-ra verte az USA-t, Brazília pedig a másodikban 3:2-re Olaszországot.

A kedd esti negyeddöntő is csupa visszavágó volt, és az előző csaták győztesei közül csak Japán nem nyert újra, míg Szerbia, az USA és Olaszország másodízben is felülmúlta ellenfelét.

A szerb válogatott valamennyi játszma hajrájában bizonytalankodott, és 3-5 pontos sorozatot engedélyezett. Az elsőben 19:18-ról lett 19:22, a másodikban 21:13-ról 21:18, a harmadikban 18:15-ről 18:18, a negyedikben pedig 23:19-ről 23:24, és csupán az utolsóban volt magabiztos, amikor 12:13-ról 4:1-es sorozattal fordított.

Női vb, negyeddöntő: Szerbia–Lengyelország 3:2, USA–Törökország 3:0, Brazília–Japán 3:2, Olaszország–Kína 3:1.

Az idény második hazai serlege is Belgrádba jutott, hisz a Partizan a szuperkupában nyerni tudott Újvidéken.

Szuperkupa, férfiak: Vojvodina–Partizan 1:3.