2024. április 30., kedd
KERÉKPÁROZÁS

Žarković első helye

Vasárnap tartották meg Szabadka kerékpáros nagydíját, melyet az országos kupában is pontoztak. Nyolc kategóriában rendeztek futamokat, melyeken közel 200 versenyző vett részt. A nagydíj távja 2420 méter volt, és a haladók, a fiatalabb serdülők, a serdülők, az ifik és a felnőttek számára rendezték meg. A felnőttek között a leggyorsabbnak a čačaki Borac tagja, Marko Danilović bizonyult, a szabadkai Kasza Gábor a 9. helyen végzett. A Spartacus tagjai közül Dimitrije Đolai Žarković megnyerte a serdülők versenyét, a juniorok között Dario Nimčević bronzérmet szerzett, Milan Dragojevićnek pedig be kellett érnie az ötödik hellyel, ami jónak számít, hiszen a futam elején kirepült a pályáról. A fiatalabb serdülők mezőnyében Pavle Mandić a 10., Tóth Ronald a 12., Marko Bajić pedig a 20. helyen ért célba, a serdülőknél Žarković első helye mellett Kulcsár Dávid a 20., Margit Róbert a 21., Ivan Daraboš pedig a 22. helyen végzett. A szabadkai kerékpározók szeptember 7-én az országos hegyi és kritériumbajnokságon szállnak nyeregbe.