2024. május 20., hétfő
VÍZILABDA – FIÚ U15-ÖS EB, PODGORICA

Szerbián át a fináléba

A csoportmeccsek során gyengén szereplő magyar és szerb válogatott is alaposan összekapta magát az U15-ös Európa-bajnokság egyenes kieséses szakaszára – a negyeddöntőben előbbi szoros csatában a horvátokat, míg utóbbi nagy fölénnyel az olaszokat búcsúztatta. A legjobb négy között aztán azonos ágra került a két együttes, a szombati összecsapás az örökrangadók hangulatát idézte: három negyeden át ádáz küzdelem folyt a medencében, az utolsó szünetben 6:6 állt az eredményjelzőn, a záróetapot viszont a magyarok könnyedén behúzták, egy 5:0-s sorozattal végül magabiztos győzelmet arattak. Juhász Zsolt tanítványai tegnap Montenegró ellen ugrottak medencébe az aranyért, a fiúk a nyitányon épp a házigazdáktól szenvedtek vereséget, az este alkalmuk nyílt javítani. Szerbia a görögökkel csatázott a harmadik helyért.

A magyar védelem az utolsó negyedre állt igazán össze (Fotó: Krsto Vulović)

Fiú U15-ös Eb, negyeddöntő: Olaszország–Szerbia 3:8, Spanyolország–Görögország 6:15, Horvátország–Magyarország 7:8, Montenegró–Törökország 17:3. Elődöntő: Szerbia–Magyarország 6:11, Montenegró–Görögország 11:11 – ötméteresekkel: 15:13.

Nyitókép: A magyar védelem az utolsó negyedre állt igazán össze (Fotó: Krsto Vulović)