2024. május 8., szerda
ÚSZÁS

Szabó duplázott

Az 50 méteres gyorsúszás fináléját követően Szabó Szebasztián 50 pillangón is a legjobbként zárt a magyar országos bajnokságon, a Győr úszója 22,93 másodperccel utasította maga mögé a mezőnyt a döntőben.

„Az 50 gyors ideje jobban meglepett, mint ez. Érzem, hogy formában vagyok, bár már a csúcsponton túl, meg egy picit betegeskedem is. Jó volt ez az 50 pille, igaz, nem egyéni csúcs. Most már csak a 100 pillére kell rágyúrni” – nyilatkozta Szabó a győzelmét követően, igaz, a folytatásban a 100 pillangó már nem a tervek szerint alakult, Szebi kihagyta a futamot.

A kaposvári viadal utolsó két versenynapján még öt versenyző teljesítette az olimpiai kvalifikációs időt: Kovács Benedek, Telegdy Ádám és Szabó-Feltóthy Eszter 200 háton, Betlehem Dávid 800 gyorson, Milák Kristóf pedig 100 pillangón fért be szintidőbe.

Nyitókép: Visszafogott pacsi az 50 pille után: Milák Kristóf és Szabó Szebasztián (Derencsényi István felvétele)