2024. május 15., szerda
NBA

Megmenekült a Király serege

Elkerülte a csúfos sorsot LeBron James Lakerse az NBA nyugati rájátszásának első körében, ahol a bajnoki címvédő Denver a tavalyi főcsoport-döntőbeli söprés után ezúttal is már 3:0-ra vezetett a Los Angeles-i gigász elleni szériában. A házigazda három szoros vereség után negyedszerre, a második hazai meccsén végre kikaparta magának a gesztenyét, és 3:1-re szépített, bár ez még mindig kevés vigaszt jelent, hiszen 0:3-ról soha senki nem fordított az elitliga playoffjában. Az összecsapás a sorozatra jellemző forgatókönyvvel, vagyis lendületesebb Lakers-támadással és vaskosan két számjegyű hazai előnnyel indult, ám ezúttal nem történt meg az, ami a korábbi három meccsen, jelesül, hogy a 39 éves Király és Anthony Davis a zárónegyedre elfáradt, majd a Nuggets fordított. Ezúttal az utolsó dudaszóig kitartott a Lakers-vezetés, dacára annak, hogy Nikola Jokić (33-14-14) újabb szuperklasszis teljesítménnyel rukkolt elő. A győztesnél LeBron 30 pontot, Davis masszív 25-23-as pont-lepattanó dupla duplát jegyzett 6 assziszt mellett.

A nyugati alapszakaszgyőztes Oklahoma Shai Gilgeous-Alexander (24) vezérletével az első New Orleans-i mérkőzésen is egyértelművé tette az erőviszonyokat. A keleti, egyben ligaelső kiemelt Celtics a Miami bostoni bravúrja után behúzta a felek első floridai ütközetét (Jaylen Brown, Jayson Tatum 22-22), míg az első két clevelandi meccsen reménytelen támadást felmutató Orlando a második hazai találkozóját is váratlanul könnyedén nyerte meg (Franz Wagner 34), és egyenlített a sorozatban.

Közben már kiosztottak néhány alapszakaszdíjat is. A legtöbbet fejlődő játékos a philadelphiai Tyrese Maxey lett, a szezon legjobb cserejátékosa a minnesotai Naz Reid, „clutch”-díjasnak, vagyis a szoros meccshajrákban legjobb kosarasnak pedig a Golden State ászát, Steph Curryt választották.

NBA, playoff, főcsoport-negyeddöntő, kelet: Indiana–Milwaukee 111:111, h. u. 121:118 (a sorozatban 2:1), Orlando–Cleveland 112:89 (2:2), Miami–Boston 84:104 (1:2). Nyugat: Dallas–LA Clippers 101:90 (2:1), Phoenix–Minnesota 109:126 (0:3), New Orleans–Oklahoma 85:106 (0:3), LA Lakers–Denver 119:108 (1:3). Euroliga, negyeddöntő: Monaco–Fenerbahçe 93:88 (1:1), Barcelona–Olimpiakosz 77:69 (1:1).

Nyitókép: LeBron Jamesék sorozatban 11 vereség után először verték meg Nikola Jokićékat (Fotó: Beta/AP)