2024. április 27., szombat

Kikapott a C. zvezda!

A címvédő belgrádiak a Voždovactól szenvedtek vereséget, a TSC ezzel az élre állt!

SZUPERLIGA

Topolya: TSC–IMT 1:0 (0:0)

TSC Aréna, 1600 néző. Vezette: Milan Ilić (Ćuprija). Gólszerző: Mircsevszki a 86. percben.
TSC: Ilić, Đorđević, Stojić (Milovanović), Ćalušić, Cvetković, Radin, Stanić (Antonić), Petrović, Jovanović (Kuveljić), Rakonjac (Ćirković), Pantović (Mircsevszki).
IMT: Gordić, Glišić, Delević, Lambulić, Ćirković, Živojinović (Kodžić), Kijevčanin (Shedrack), Vukić (Stefanović), Čarapić (Radočaj), M. Luković, L. Luković (Stanić).
A Szerb Szuperliga 5. fordulójában a TSC hazai pályán a mérkőzés hajrájában szerzett góllal nyert az újonc IMT ellen. A vendégek kemény ellenfélnek bizonyultak, az első félidőt ki is védekezték, sőt, még ígéretes akciókat is vezettek. Jovanović a 43. percben ugyan betalált, a gólt azonban a VAR-szoba jelzése után a játékvezető les címén megsemmisítette. A játékrész hajrájában Pantovićnak volt még gólhelyzete, de Gordić kapus menteni tudott. A második félidőben Lazetić cserékkel próbálta fokozni a támadósor erejét. A szemfüles Mircsevszki becserélése ezúttal meghozta az eredményt, a macedón csatár a 86. percben volt eredményes, amikor a védők mögül „kibújva”, közelről fejelt a hálóba. Mircsevszkinek az utolsó pillanatokban is volt még egy helyzete, illetve Shedrack is jó helyzetbe került, de a nigériai nem tudott élni vele. A TSC következő ellenfele idegenben a surdulicai Radnik lesz.

Az 5. forduló: Mladost–Vojvodina 2:2, Voždovac–Crvena zvezda 3:2, TSC–IMT 1:0, Radnički (N)–Radnički 1923 4:1. A Spartacus–Napredak, a Novi Pazar–Železničar, a Čukarički–Radnik és a Partizan–Javor találkozók lapzárta után értek véget.
16. Radnički 1923 4 0 0 4 2:9 0
A következő forduló (szeptember 2-án): Vojvodina–Radnički 1923, Javor–Radnički (N), IMT–Partizan, Radnik–TSC, Železničar–Čukarički, Crvena zvezda–Novi Pazar, Napredak–Voždovac, Mladost–Spartacus.

NŐI SZUPERLIGA

Niš: Mašinac–TSC Magyarkanizsa 0:5 (0:2)

Delijski Vis stadion, 70 néző, vezette: Živković (Kragujevac).Góllövők: Krivokapić a 30., 61., Szilusi a 33., 74., Vesić M. a 87. percben.
Mašinac: Stanković, Filipović, Krstić, Milosavljević, Brajović (Je. Stevanović ), Nikolić (Jelić), Ristić (Rančić), Ja. Stevanović., M. Pavlović., Tasić (N. Janković), A. Janković. (P. Pavlović).
TSC: Pajević, Radunović (Cservenák), Zlatanović, Marjanović, Saranović, Szilusi, Kecman, Đurđevac (Ivošević), Krivokapić (Vesić ), Rodić (Trutić), Božić (Kovács).
A magyarkanizsai együttesnek a nyitófordulóban a kétgólos előny nem volt elég a győzelemhez, a második játéknapon azonban a kék-fehérek már jóval összeszedettebbek voltak, és magabiztos játékot nyújtva fölényes sikert arattak a mindig forró talajú niši pályán. A Tisza-partiak az első félidőben számos gólhelyzetet dolgoztak ki, melyekből kettőt értékesítettek is a lányok: a 30. percben Kecman átadása után Krivokapić volt közelről eredményes, majd egy szöglet után Szilusi fejelt a hazaiak kapujába. A folytatásban a nišiek megpróbáltak ugyan visszajönni a mérkőzésbe, Krivokapić második gólja azonban a 61. percben végleg eldöntötte a három pont sorsát. A hajrában előbb a vendégek csapatkapitánya, Szilusi fejelt egy újabb gólt, majd három perccel a vége előtt az U17-s válogatott Vesić állította be az 5:0-s végeredményt. A TSC-s lányokkal kapcsolatos hír még, hogy a csapat az őszi szezonban a hazai mérkőzéseit Zentán lesz kénytelen lejátszani, a Szerb Labdarúgó-szövetség ugyanis a magyarkanizsai stadion lelátójának állapota miatt nem engedélyezi az ottani szuperligás mérkőzések megrendezését.
A 2. forduló: Mašinac–TSC 0:5, Radnički 1923–Spartacus 1:4. A Sloga–Crvena zvezda találkozó lapzárta után ért véget. A Vojvodina–Spartcus II mérkőzést kedden játsszák.
8. Mašinac 2 0 0 2 0:8 0
A következő forduló (szeptember 2-án): Spartacus–Mašinac, Crvena zvezda–Radnički 1923, Spartcus II–Sloga, TSC–Vojvodina.

I. LIGA

A 4. forduló: Inđija–Novi Sad 2:1, Radnički (M)–Sloboda 1:1, Smederevo–Mačva 0:0. A Mladost–Vršac, a Kolubara–Metalac, a Grafičar–Dubočica az OFK Beograd–Radnički (B) és a Tekstilac–Jedinstvo találkozók lapzárta után értek véget.
16. Novi Sad 4 0 1 3 3:9 1
A következő forduló (szeptember 2-án): Vršac–Inđija, Mačva–Mladost, Sloboda–Smederevo, Metalac–Radnički (M), Jedinstvo–Kolubara, Radnički (B)–Tekstilac, Dubočica–OFK Beograd, Novi Sad–Grafičar.

SZERB LIGA–VAJDASÁG

A 3. forduló: Naftagas–Borac (S) 2:0, Sloven–Hajduk 1:0, Kikinda–Jedinstvo 4:0, Podunavac–Becse 1:0, Dinamo–Omladinac 1:0, Kabel–Železničar 2:2, Tisza–1. maj 5:0, Bačka (P)–Radnički (N) 0:1.
16. Omladinac 3 0 0 3 0:6 0
A következő forduló (szeptember 2-án és 3-án): Borac (S)–Radnički (N), 1. Maj–Bačka (P), Železničar–Tisza, Omladinac–Kabel, Becse–Dinamo, Jedinstvo–Podunavac, Hajduk–Kikinda, Naftagas–Sloven.

VAJDASÁGI LIGA

Bajsa–Mladost 2:2 (1:2)

Bajsai pálya, 100 néző. Vezette: Malić (Palánka). Góllövők: Morović a 40., és az 52 percben, illetve Gašić a 15., Radović a 30. percben.
Bajsa: Damjanović, Nagy T. (Utasi), Varga, Morović, Vranješ, Dugandžija, Krivokapić, Savin (Rahić), Bátori, Avdalović (Marjanović), Nagy O.
Mladost: Mandić, Ćulibrk, Šijačić, Petrović, O.Radović, Pantelić, Bubanja (Kaluđerović), Gašić Si., Grabež (Medić), Sr. Gašić (N. Radović), Jojkić.
A bajsaiak számára nem kezdődött jól a mérkőzés, a nagy melegben nehezen indult be a gépezet. A vendégek ezt kihasználva gyorsan be is találtak. Ez megzavarta a hazaiakat, ami azt eredményezte, hogy nemsokára már kétgólos volt a vendégek előnye. A Bajsa ezt követően rendezte sorait, fokozatosan alakította ki a mezőnyfölényt, és még a félidő vége előtt sikerült is szépíteni. A folytatás már a hazai csapat dominanciájával telt, és a második félidő elején sikerült kiegyenlíteni. A hajrában a Bajsa sok helyzetet hozott össze, úgy tűnt, meg tudják nyerni a találkozót, de végül döntetlennel zárult a mérkőzés. A sportkedvelők azonban egy jó meccset láthattak. @sz = n T. P.
A 3. forduló: Ravangrad–Hercegovac 2:1, Mladost (A)–Obilić 2:1, Vojvodina–Hajduk 2:4, Bajsa–Mladost (T) 2:2, Bácska 1901–Preporod 2:1, Vrbas–Solunac 5:2, Đurđin–Sloga 0:1. AMladost (P)–Radnički mérkőzésről nem érkezett jelentés.
16. Đurđin 3 0 0 3 1:9 0
A következő forduló (szeptember 2-án és 3-án): Hercegovac–Sloga, Solunac–Đurđin, Preporod–Vrbas, Mladost (T)–Bácska 1901, Hajduk–Bajsa, Radnički–Vojvodina, Obilić–Mladost (P), Ravangard–Mladost (A).

SZABADKAI LIGA

A 3. forduló: Vinogradar–Jadran 1:4, Zenta–Srbobran 2:0, Tomislavci–Csóka 5:2, Budućnost–Sutjeska 3:0, Njegoš–AFK 6:1. A Tavankút–Napredak, a Jedinstvo–Proleter és az Iskra–Udarnik találkozók lapzárta után értek véget.
1. Zenta 3 2 1 0 8:3 7
2. Tomislavci 3 2 1 0 8:4 7
3. Udarnik 2 2 0 0 6:0 6
4. Srbobran 3 2 0 1 6:2 6
5. Iskra 2 2 0 0 4:1 6
6. Njegoš 3 2 0 1 9:7 6
7. Budućnost 3 2 0 1 6:5 6
8. Napredak 2 1 0 1 5:1 3