2024. április 27., szombat

Lényeg a gyorsaság!

Nem bizonyult udvarias házigazdának az Újpest a Zalaegerszeg elleni bajnokin, ugyanis Csoboth már az 58. másodpercben vezetést szerzett a liláknak. Az ívószünetig ezt követően semmi érdemleges nem történt a pályán, az újpestieket túlságosan megnyugtatta az előnyük, a vendégek pedig nem tudtak magukhoz térni a gyors bekapott gól okozta sokkból. A frissítőt követően egy csapásra minden megváltozott. A zalaiak veszélyes támadásokat vezettek, és ha Banai, az újpesti kapus nem véd remek formában, már az első félidőben kiegyenlítettek volna. A második játékrész elején továbbra is a vendégek irányították a játékot és igyekeztüknek ezúttal meg is lett az eredménye, Mim egy gyönyörű támadás végén kiegyenlített. Nem sokáig örülhettek azonban a Zalaegerszeg játékosai, mert egy védelmi hibájukat kihasználva Ambrose góljával másfél perccel később ismét az Újpest került előnybe. Bár a vendégek a hátramaradt időben becsülettel próbálkoztak, másodjára már nem tudtak egyenlíteni, így ötödik bajnokijukon elszenvedték a negyedik vereségüket. A Diósgyőr a Kisvárdát fogadta és egy félidőnyi jó játéknak, illetve Gera fejesének és Edomwonyi szép találatának köszönhetően megszerezte a három pontot. A Kecskemét hazai pályán mért nagyarányú vereséget az ingadozó formában játszó Puskás Akadémiára. A Debrecen hatalmas meglepetésre hazai pályán szenvedett vereséget az újonc MTK-tól. A Ferencváros elsősorban a mesterhármasig jutó Vargának köszönhetően az első félidőben hat gólt szerezve átgázolt a Pakson. A második játékrészben – bár sokan a gólzápor folytatására számítottak –, a címvédő visszavett a játéktempóból, és az eredmény már nem változott. Utolsóként tehát a Paks is elveszítette veretlenségét a bajnokságban.
Az 5. forduló: Kecskemét–Puskás Akadémia 4:1 (Nagy 31., Horváth 45.+9. és 57., Tóth 68., illetve Pišek 47.), Diósgyőr–Kisvárda 2:0 (Gera 38., Edomwonyi 45.+1.), Újpest–Zalaegerszeg 2:1 (Csoboth 1., Ambrose 61., illetve Mim 59.), Debrecen–MTK1:3 (Bárány 7., illetve Bobál 10., Bognár 13., Németh 63.), Ferencváros–Paks 6:1 (Traoré 10., Varga 19., 29. és 43., S. Mmaee 45.+3., Tokmac 45.+6.). A Fehérvár–Mezőkövesd találkozó lapzárta után ért véget.
1. Diósgyőr 5 3 1 1 10:5 10
2. Kecskemét 4 3 0 1 8:3 9
3. Debrecen 4 3 0 1 9:5 9
4. MTK 5 2 2 1 6:4 8
5. Puskás 5 2 2 1 9:10 8
6. Újpest 5 2 2 1 8:9 8
7. Ferencváros 3 2 0 1 12:6 6
8. Paks 4 1 2 1 6:8 5