2025. július 20., vasárnap

Támogatás a Magyar népmesék sorozat folytatásának

A Nemzeti Filmintézet (NFI) támogatásával folytatódik a Magyar népmesék sorozata, emellett további három animáció és hat dokumentumfilm is készül, többek között Tóth Ilona 1956-os kirakatperéről, Magyar László, az első magyar Afrika-kutató életéről és a magyar blues zene történetétől.

A Kecskemétfilm gyártásában készült, eddig 100 epizódból álló Magyar népmesék rajzfilmsorozat az elmúlt fél évszázad alatt világsiker lett. Az újabb, tizenhárom részes évad a Nemzeti Filmintézet támogatásával teljesedik ki – áll az NFI MTI-hez pénteken eljuttatott közleményében.

Gyulai Líviusz grafikusművész, animációs alkotó forgatókönyvéből Társasház az Olümposzon címmel készül animációs rövidfilm, amelynek szereplői a görög mitológia alakjai, akiket profán élethelyzetben ábrázol az alkotás. 

A Mimóka mesék animációs sorozat pilot epizódjának témája a dackorszak.

Az Adgwa Ata című animáció a dzsungel mélyén élő fiatal lány felnőtté válásának történetét meséli el, egy titokzatos női törzsbe való beavatási szertartás által. 
A pályakezdő Pekár Éva Hanna forgatókönyvíró-rendező Akit most keresek című rövidfilmjének főhőse egy huszonéves futárként dolgozó lány, aki sodródik az életében, nincsenek céljai, de egy váratlan esemény ráébreszti saját helyzetének kilátástalanságára. 

Dramatizált dokumentumfilm készül Tóth Ilona 1956-os kirakatperéről, amely a fiatal orvostanhallgató történetén keresztül mutatja be a megtorlás módszereit, a koncepciós perek kegyetlenségét és azt, hogy miért volt szüksége a hatalomnak a kirakatperre, miként igyekezett általa besározni a forradalmat a nemzetközi közvélemény szemében. 

Az NFI támogatásával folytatódik Az erőszak terei című sorozat a 2. évaddal, amely bemutatja a diktatúra jórészt ismeretlen nyomait. Elfelejtett pincék, titokzatos háztömbök, zárt udvarok, ahol érintetlenül maradtak ránk az erőszak terei. 

A magyar blues zene történetéről szintén NFI-támogatással készül hatrészes dokumentumfilm-sorozat, A túlélés zenéje címmel.

Magyar ember Magyar Szót érdemel