2026. április 13., hétfő

Napirenden a megélhetési bevándorlás visszaszorítása

Ez a Fidesz-KDNP-frakcióülés egyik fontos témája

A megélhetési bevándorlás visszaszorítását nevezte az évadnyitó Fidesz-KDNP-frakcióülés egyik fontos témájának Rogán Antal, a Fidesz frakcióvezetője a Mezőkövesdre kihelyezett háromnapos tanácskozás kezdete előtt, szerda délután.

A politikus sajtótájékoztatóján indoklásul azt mondta, már az elmúlt két évben is jelentősen megnőtt a Magyarországon magukat menekültként bejelentők aránya, de a januári adat különösen riasztó, ugyanis míg tavaly egész évben 42 ezer menekültkérelem érkezett, addig az év első hónapjában már 14 ezer. Ezért minél előbb dönteni kell a megélhetési bevándorlás visszaszorítását szolgáló lépésekről - közölte.

Emellett téma lesz a frakcióülésen a bankok elszámoltatásának végigvitele és a nemzeti közműszolgáltató felállítása, annak időbeli ütemezése. Utóbbival kapcsolatban Rogán Antal megjegyezte, a nemzeti közműcég felállításáig - a rezsicsökkentés érdekében - maradnak a szabályozott energiaárak, annak ellenére, hogy "az Európai Unió és a brüsszeli bizottság nem először helyezte nyomás alá a magyar kormányt a szabályozott energiaárak ügyében". "Ebben nem fogunk engedni mindaddig, amíg a nemzeti közműszolgáltató fel nem áll, és nem lesz biztosítéka a rezsicsökkentéssel elért eredmények további fennmaradásának" - jelentette ki.

Napirenden lesznek továbbá oktatási és egészségügyi kérdések is, de Rogán Antal konkrét döntéseket ezek ügyében nem vár a frakcióülésen.

A frakcióülés szerda este általános politikai helyzetértékeléssel kezdődik, csütörtökön lesznek a szakpolitikai viták, Rogán Antal és a KDNP frakcióvezetője, Harrach Péter pedig pénteken ad tájékoztatást a frakcióülésről.

Magyar ember Magyar Szót érdemel