A Los Angeles-i E3 a legfontosabb és az egyik legnagyobb játékos rendezvény, ám nincs akkora a tömeg, mint a Gamescomon szokott lenni. A kiadók konferenciái közül a csúcsot idén is a Sony programja jelentette, csak a The Last of Us kedvéért felépítettek egy külön helyszínt, ahol a jelenlévők kipróbálhatták az előzetesét, aztán átkísérték őket egy másik csarnokba, ahol a következő évek legjobban várt játékai vártak rájuk. A Square Enix előre meghírdette sajtókonferenciáját, amely végül is csak 25 percig tartott, és csupán trailerbemutatóból árt. A PC Gaming Show fénypontját pedig csupán egy kacsajelmezes beöltözött személy jelentette, aki bemondta, hogy amúgy lehet nyerni egy csomó csokit. Az E3 hangulata utánozhatatlan, noha díszletei meg sem közelítik a Gamescomét, mindenki igyekezett feldobni valami egyedivel a standját, és még a zártkörű bemutatóit is, ahová csak néhány újságíró mehetett be. Sőt statiszták zombiknak beöltözve rémisztgették is a jelenlevőket, egyes horrorjátékok helyszínein, felvezetésképpen. Látszik, az E3 fokozatosan változik. Néhány éve az EA szállt ki a kiállításról, majd a Microsoft is, amely most a szomszédban, a Microsoft theatreben muttatta be újdonságait. A nagy kiadók most már nem az újságírókhoz és a média képviselőihez idomulnak, hanem a rajongókhoz, ehhez pedig változtatni kellett a már 20 évvel ezelőtt bejáródott koncepciókon. Egy rövid ízelítő következik a felhozatalból.
Assassin's Creed Odyssey - Az ókori Hellász felé veszi az irányt az Assassin's Creed sorozat, amelyet még inkább a szerepjátékos vonal felé programoznak. Rögtön az elején férfi vagy női karaktert választhatunk akiből a kaland végén hatalmas hellén hős lesz. A főhős nagyapa törött lándzsáját forgatja bal kezében, vele hárítja el az ellenfél támadásait. A játék új dialógusrendszerrel, és eredeti görög vagy görög felmenőkkel rendelkező színészgárda hangszinkronjával érkezik szolgáltatásként, ami azt jelenti, hogy megjelenése után is rengeteg változáson, továbbfejlesztésen esik át PC-n, PlayStation 4-en és Xbox One-on, megjelenése októberre várható.
- Anthem - A BioWare multiplayer lövöldéje futurisztikus hátterének köszönhetően emlékeztet a Destiny világára elképesztő látvánnyal.
- Battlefield V - Nevében a V, a victory szó rövidítése és nem a római ötös számot jelzi. A második világháborúban játszódik, autentikus környezetben, hatalmas pályákkal, régi kedvenc módokkal, csapatközpontú játékmenettel. A játék enged a történelmi hűségből az élmény javára. Visszatérnek a nagy sikert arató War Story rövidtörténetek, a többjátékos mód a Grand Operationsszel, az Operations mód kibővített változatával bővül és érkezik egy Battle Royale mód is.
- Beyond Good and Evil - A tavalyi E3 egyik nagy bejelentése felfedezésre alapuló, nyitott világú, online akciójáték lesz amelyben jól megfér egymás mellett a harmadik nézetben vívott botharc és az űrcsata.
- Call of Cthulhu - Az asztali szerepjáték világára épülő, teljesen egyedi történetet feldolgozó kalandban egy nyomozót alakítunk.
- Control - A Federal Bureau of Control frissen kinevezett igazgatójaként kell felszámolnunk egy természetfeletti eredetű fenyegetést.
- Cyberpunk 2077 - A CD Project Red 2015-ben mindenkorra megváltoztatta a játékipart a Witcher III piacra dobásával. A Cyberpunk 2077 még csak béta előtti fázisban leledzik, nem jelenhet meg gyorsan, ugyanakkor kidolgozott és részletes, átveheti majd a stafétát a Witcher III-tól. Benne több, mint százféle járművel közlekedhetünk.
- Days Gone - 2019. február 22-én jelenik meg, és kevés szó esett róla a kiállításon. A jövő év egyik legdíjesélyesebb játéka lehet.
- Dead or Alive 6 - Hat ismert karakter visszatér a korábbi részekből. A játék teljesen új motort kap.
- Death Stranding - Sony exkluzívként Kodzsima mesterrel együtt mutatta be a játékot.
- Destiny 2: Forsaken - A Destiny 2 Forsaken ütős kiegészítője gyógyír lehet majd a pocsék, középszerű DLC megjelenése után.
- Devil May Cry V - A főhős Nero, a démonvadász, aki saját ügynökséget és vállalkozást hozott létre, hogy megéljen a démonvadász tudományából. Az új rész új grafikus motort is kap, ugyanazt, mint ami a Resident Evil hetedik fejezetében mutatkozott.
- Doom Eternal - Az id Software Doomja ugyanazt a jó játékélményt nyújtja a két évvel ezelőtti részben is, mint 1993-ban. Az augusztusi QuakeConon már lehet elérhető játékmenet videó és talán ki is lehet majd próbálni a készülőfélben lévő Doom Eternalt.
- Dying Light 2 - Valószínűleg a producerük legmerészebb álma sem lehetett, ám az első résznek három év után még mindig több mint félmillió aktív felhasználója akad. A Techland ügyesen keverte a kártyákat, folyamatosan izgalmas extrákkal toldotta meg alkotását, az elmúlt időszak ingyenes frissítései és tartalmi bővítései pedig előrevetítették, hogy érkezik majd folytatás. A fejlesztők hangsúlyozták, hogy a legfontosabb a könnyed irányítás és a dinamikus mozgás.
- Generation Zero - Hősei fiatalok, akik az 1980-as évek Svédországjában kell szembenézniüki idegen robotok támadásaival.
- Fallout 76 - A 76-os számú óvóhely fontos szerepet játszik a sorozatban. Az erősen sugárszennyezett vidék mágnesként vonzza magához a szokásosnál veszedelmesebb lényeket és a többi játékost is, akik ritka és értékes zsákmány megszerzéséért semmitől sem riadnak vissza.
- Forza Horizon 4 - Nem volt kérdés, hogy a tavalyi Forza Motorsport 7-et idén egy új Forza Horizonnak kell váltania. Még úgy sem, hogy rebesgetik, hogy a már Microsoft kötelékébe tartozó Playground Games a következő Fable fejlesztésén munkálkodik.
- Gears 5 - Red Fergusson stúdióvezető három bejelentett játékának (mobilos Gears POP! és PC-s, körökre osztott Gears Tactics) egyike. A Gears 5-tel az eddigiek alapján, érintetlenül hagyták a sorozat fundamentumait.
- Ghost of Tsushima - Az első mongol invázió idején, az 1200-as években játszódik, és a Tsushima szigeten élő utolsó szamurájt Jin Sakait irányítjuk, aki útnak indul, hogy legyőzze a hadakat és megvédje Japán függetlenségét.
- Halo Infinte - Master Chief következő kalandja másfél év múltán jelenik meg. A Halo 5: Guardians eseményei után játszódó kampány hagyományos, lineáris szerkezetét nyitott világúra cserélték.
- Hitman 2 - A fejlesztő IO Interactive két kiegészítőt tervez, ám ha minden olyan jó lesz, mint a Hitmanben, akkor jó sokáig eltölthetjük az időt az elsődleges, másodlagos és kiegészítő küldetésekkel.
- Jump Force - Valóra váltja az anime-rajongók legmerészebb álmait, egymásnak ereszti az anime és manga-világ leghíresebb karaktereit, ügyelve arra, hogy ne tolja el az erőviszonyokat.
- Just Cause 4 - Egyértelműen azoknak szól, akik szerették a korábbi játékok őrületét, szabadságát, de tökéletes lehet azoknak is akik most kapcsolódnak be a sorozatba, a korábbi részek ismerete nem előfeltétele a jó játéknak.
- Lego DC Super Villains - A TT Games második idei játékának középpontjában Joker és barátai állnak.
- Metro Exodus - Bűnözől, vallási fanatikusok, félkatonai csoportok igyekeznek megállítani a vonatot.
- Ori and the Will of the Wisps - Pazar látvány, precíz irányítás, pompás muzsika.
- Overcooked 2 - Konyhai szerepjáték amely nem forradalmasítja az első rész formuláját, viszont új recepteket, új kihívásokat kínál.
- Pokémon Let's Go, Pikachu! / Let's Go, Eevee! - Amikor új Pokémon játék érkezik, felbolydul nyugat és kelet. A tengerentúlon, Nyugat-Európában és Ázsiában is úgy veszik, mint, ha ez lenne a válasz az élet nagy kérdésére. 2018 novemberéig kell várni a Switch változatra. A Let's Go játékokban 151 különböző Pokémon tanyázik.
- Shadow of the Tomb Raider - Az Indiana Jones filmekből ismert régész kislány mostanra igazi harcos amazonná érett. Lara eszköztárába a falon futás is bekerült, ami elég sok alternatív útvonalat megnyit.
- Rage 2 - A környezet nem teljesen sivatagos és egysíkú. Törekedtek a készítők arra, hogy a világa ne komor és sivár legyen. 2019 első felében jelenhet meg az id Software és az Avalanche Studios közösen fejlesztett játéka.
- Total War: Three Kingdoms - A császár ismét harcba szólít, a fejlesztők ezúttal az 1800 évvel ezelőtti Kínát veszik alapul a három királyság regényes feldolgozásáért.
- Tom Clancy's The Division 2 - Legjobban a Tom Clancy's The Division példáján látjuk, hogy mennyire jó, hogy a szélessávú internet világában a játékokat folyamatosan lehet javítani és módosítani. A második rész megjelenése 2019. március 15-re van pozícionálva. Figyelemfelkeltő történetében Washington eshet el. (A Gamestar nyomán.)
