2026. június 26., péntek

Bodzsoni István: Nem lesz kisebbségi képviselő a REM Tanácsában

Az MNT jelöltje szerint a döntés pragmatikusnak tűnik, de a kisebbségek érdekképviselete szempontjából kedvezőtlen következményekkel jár

Bodzsoni István, akit a Magyar Nemzeti Tanács jelölt az Elektronikus Médiumokat Szabályozó Testület (REM) Tanácsába, közösségi oldalán reagált a parlamenti Kulturális és Tájékoztatási Bizottság döntésére, amellyel felfüggesztették a nemzeti kisebbségi tanácsok jelöltjére vonatkozó eljárást. Értékelése szerint ezzel megnyílhat az út a REM Tanácsa nyolctagú, vagyis csonka összetételének megalakítása előtt, kisebbségi jelölt nélkül.

Bodzsoni úgy fogalmazott, sajnálatos, hogy hosszabb ideig nem lesz senki a testületben, aki a kisebbségek érdekeit képviselné, ugyanakkor reményét fejezte ki, hogy végre megindulhat ennek a fontos intézménynek a munkája. A jelenlegi helyzetben pragmatikus és valószínűleg logikus döntésnek nevezte a bizottság határozatát, hozzátéve: számára ez bizonyos értelemben felszabadító is, bár – mint írta – nem dicséretes „politikai játszmák járulékos kárának” lenni.

Bodzsoni köszönetet mondott a Magyar Nemzeti Tanácsnak, a többi nemzeti tanácsnak, valamint a szerbiai parlament kormányzó koalíciójának a jelölésért és a támogatásért.

Bejegyzésében kitért az ellenzékre és az ellenzékhez közel álló sajtóra is, amelyek – megfogalmazása szerint – élesen támadták őt. Mint írta, ezt nem rója fel nekik, ugyanakkor figyelmeztetett: ha valaki igazságot és tárgyilagosságot követel másoktól, akkor a saját háza táján is rendet kell teremtenie. Hangsúlyozta, hogy a média nem válhat a politikai küzdelem eszközévé, a sajtószabadság pedig nem lehet párt- vagy személyes érdekek kérdése.

Bodzsoni István közölte, más módon igyekszik majd hozzájárulni a közérdekű tájékoztatás javításához és a kisebbségi médiatér fejlődéséhez. A REM Tanács új összetételének eredményes munkát kívánt.

Magyar ember Magyar Szót érdemel