2026. július 28., kedd

Népszerű volt a Strandok Éjszakája

Ötvennél is több fürdő csatlakozott a Magyar Fürdőszövetség által meghirdetett programhoz

Az idén ismét megrendezték a Strandok Éjszakáját, amelyhez Magyarország-szerte több mint ötven fürdő csatlakozott színes nappali és éjszakai programokkal. A Magyar Fürdőszövetség kezdeményezésének célja, hogy a meghosszabbított nyitvatartással, éjszakai fürdőzéssel azokkal is megismertessék a hazai fürdőkultúrát, akik egyébként ritkán látogatnak el a strandokra. Balogh Zoltán, a Fürdőszövetség főtitkára beszélt az eseményről.

Fürdőzés és csillaghullás

„A Strandok Éjszakáját immár tizenhetedik alkalommal hirdette meg a Magyar Fürdőszövetség. Mindez annak idején, 2010-ben egy konkrét eseményhez kapcsolódott. A Perseidák meteorraj átvonulása kapcsán jutott eszébe akkor a kollégáknak, hogy kellene hozzá éjszakai fürdőzést rendezni, hiszen óriási élmény lenne meleg vízben ülve, termálvizes medencéből nézni a hulló csillagokat. Akkora sikere volt, hogy a következő években is folyamatosan meghirdettük, és évről évre nagyon sok fürdő csatlakozott hozzá. Ha körülnézünk, akkor néhány tíz kilométeren belül gyakorlatilag mindenki talál magának egy fürdőt, amelyikben éjszaka is csobbanhat. Ami a programokat illeti, az évek során egyre bővült és színesebbé vált a kapcsolódó attrakciók száma, hiszen ez az éjszaka gyakorlatilag a buliról, a lazulásról szól, kevésbé arról a klasszikus gyógyfürdőzésről, ami nap közben jellemző. Mindenhol egészen az éjféli zárásig szól a lemezlovasok által játszott zene, sőt jó néhány fürdő esetében hajnali kettőig is bent maradhatnak a vendégek” – mondta el a főtitkár.

Sulistrand fiataloknak

„Ha az érdeklődőket, illetve a vendégeket vesszük górcső alá, akkor kijelenthetjük, hogy ez az est alapvetően a belföldiek számára élmény, de természetesen a külföldi vendégek is szívesen betérnek. Évről évre egyre többen érdeklődnek a rendezvény iránt, és a fürdőszövetségi tagsággal nem rendelkező fürdők között is vannak olyanok, amelyek úgy gondolják, hogy érdemes csatlakozni az akcióhoz. Alapvető célunk, hogy olyanokkal is megismertessük a fürdőzést, akik egyébként nem vagy csak ritkán járnak strandokra. A kicsit bulizós hangulat alkalmas arra, hogy olyanokkal is megszerettessük, akik később visszatérő vendégekké válhatnak. Saját tapasztalatból mondom, hiszen én egy Budapest környéki kisebb fürdőt vezetek, és nálunk minden pénteken és szombaton este van éjszakai fürdőzés, amelynek során azt látjuk, hogy az a vendégkör, amely akkor eljön megismerni a fürdőt, a hétköznapokon vagy a napközbeni időszakban is visszatérő vendég lesz. Fontos még megemlítenem azt is, hogy az éjszakai fürdőzés mellett az idén már harmadik alkalommal hirdettük meg a Sulistrandot, ami a szorgalmi időszak utolsó hetében került megrendezésre. Ott a gyerekeknek tartottunk számos edukációs programot, valamint különféle órákat a fürdőzés kapcsán. Úgy gondolom, hogy mindez nagyon fontos, mert sokan félreértik a gyógyfürdőzésnek a hatását. Érdemes ugyanis felhívni arra a figyelmet, hogy nemcsak betegség esetén, nemcsak az idős embereknek, hanem a fiatalabb korosztály számára is izgalmas lehet rekreáció szempontjából” – hangsúlyozta Balogh Zoltán.
 

Magyar ember Magyar Szót érdemel

Nyitókép: A Strandok Éjszakája programjai elsősorban a buliról és a lazulásról szólnak (Fotó: Pixabay)