2026. június 23., kedd

Tarr Zoltán: Elindultak a támogatások a határon túli és a nemzetiségi szervezetek felé

Elindultak a támogatások a Bethlen Gábor Alapkezelőn keresztül a határon túli és a nemzetiségi szervezetek felé – írta a társadalmi kapcsolatokért és kultúráért felelős miniszter kedden este a Facebook-oldalán.

Tarr Zoltán a bejegyzésében úgy fogalmazott: „a bukott kormány a számára kedves szervezetek kifizetését még a választások előtt rendezte, de látványos, hogy politikai alapon priorizálták a kifizetések sorrendjét".

Mint írta, a támogatások ügyének rendezését a Tisza-kormány megalakulása után azonnal napirendre vették, az utalások két hete elindultak a korábban meghozott döntések alapján érintett szervezetek felé, „mostanra pedig több helyre meg is érkeztek ezek a pénzek".

„A határon túliak helyzete és a nemzetiségi kérdések kiemelten fontosak, nem lehetnek politikai játszmák alapjai" – emelte ki a tárcavezető. Hozzátette, a szükségszerű, átvilágított kifizetések elindítása fontos lépés ennek tisztázása felé.

Tarr Zoltán arra is kitért, hogy ezzel párhuzamosan öt évre visszamenőleg elkezdték kivizsgálni a Bethlen Gábor Alapítvány működését és korábbi döntéseit. Hozzáfűzte: „kormányunk a politikamentes, átlátható támogatási rendszer építésében és működésében hisz".

Magyar ember Magyar Szót érdemel