Elindult a Budapest Büszkeség menet szombaton a fővárosban az Astoria kereszteződéstől.
A demonstrálók a Városháza Parkban gyülekeztek, majd a tervek szerint a kiskörúton indultak volna a Szabadság híd felé.
A rendőrség viszont arra hivatkozva, hogy a Szabadság hídon demonstrációt tart és a hidat lezárta a Mi Hazánk Mozgalom, az Astoriánál eltorlaszolta a Múzeum körút felé vezető útvonalat.
Ezért a menet a Kossuth Lajos utcán az Erzsébet híd felé vette az irányt. A vonulók közt gyermekes családok is sétálnak.
Az MTI tudósítója a helyszínen csak néhány ellentüntetőt látott, atrocitás nem történt.
A rendőrség pusztán az útlezárásoknál van jelen, a menet útvonalán nem látni rendőröket.
A tömeget kilenc teherautó kíséri, amelyekről dübörgő zene szól. Külön teherautót indított a többi között a Fővárosi Önkormányzat, a Magyar Kétfarkú Kutya Párt, az MSZP, az Amnesty International és a Tilos Rádió is – jelentette az MTI tudósítója.
A Budapest Büszkeség menet eleje nem sokkal 17 óra után megérkezett a Műegyetem rakparton felállított nagyszínpadhoz, ekkor a menet vége éppen csak elindult a Városháza Parkból – jelentette az MTI helyszíni tudósítója.
A rendőrség az útkereszteződések lezárásával biztosította a menetet.
Atrocitás nem történt, ugyanakkor a Szabadság híd budai hídfőjénél ellentüntetők egy csoportja elállta a menet útját. Mintegy húsz ellentüntető „STOP LMBTQ Pedofília" illetve „Isten haza család legyél te is életvédő!" feliratú transzparenseket feszített ki. Az ellentüntetők között volt Budaházy György és Gaudi-Nagy Tamás is.
A rendőrség azonnal leterelte az útról az ellentüntetőket, akik az út szélén ezután is magasba tartották transzparenseiket, illetve az „oszlassák fel" rigmust skandálták.

Nyitókép: A vonulók közt gyermekes családok is sétálnak (Fotó: Beta/AP)