2026. február 24., kedd

Megtalálták a 12 éves fiú holttestét

A rendőrség szerint Stefan Ilićet nem rabolták el

Hétfőn délelőtt a Karas folyóból kihúzták a szombaton Krassószombatról eltűnt tizenkét éves Stefan Ilić holttestét. A gyermeket az édesapja, Stevica Gages azonosította. Az egyik helybéli, aki a vízen lebegő holttestet felfedezte, azt nyilatkozta, hogy a gyermek pólója megtépázott állapotban volt.

Stefan és kilencéves öccse szombaton a déli órákban éppen apjukat helyettesítették a juhok őrzésében nem messze családi házuktól, amikor a fiatalabb fiú állítása szerint egy fekete színű személygépkocsiból három idegen férfi arról érdeklődött, van-e a közelben jó horgászhely. A rendőrség hétfőn kora este ezt az állítást megcáfolta, mondván, a nyomozás során kiderült, nem történt emberrablás.

Nebojša Stefanović belügyminiszter a hétfő délutáni sajtótájékoztatóján már kifejtette, hogy a nyomozást nagyban megnehezítette a tény, hogy az állítólagos emberrablás egyetlen szemtanúja egy kilencéves kisfiú. A hatóságok képviselői nem viszonyulhatnak úgy egy gyermek tanúhoz, mint ahogyan egy felnőtthöz viszonyulnának, nyomatékosította a belügyminiszter.

A csendőrség búvárjai vasárnap a Karas krassószombati szakaszának egészét átvizsgálták. Később azt nyilatkozták, tekintettel a víz zavarosságára és a vízbe hajló faágakra, egyáltalán nem meglepő, hogy nem bukkantak a holttestre.

A tizenkét éves Stefan szombaton tűnt el Krassószombatról (Banatska Subotica, dél-bánsági körzet, fehértemplomi község). A pancsovai rendőrség egész hétvégén nagy erőkkel nyomozott, sokakat kihallgatott az ügyben, és megszigorították a közeli szerb–román határátkelők ellenőrzését. Krassószombatnak csak ötven lakosa van, közülük mintegy tíz gyermek. A román határtól csak öt és fél kilométerre fekszik, ezért a versecváti (Vatin), valamint a szőlőshegyi (Banatsko Kaluđerovo) határátkelőn minden egyes személygépkocsit tüzetesen átnéztek. A falubeliek állítása szerint több napja egy kevevárai rendszámtáblájú fekete Fiat Punto személygépkocsira lettek figyelmesek, amint az az utcákon körözött.

Stefan családja nemrég költözött Végszentmihályról (Lokve) Krassószombatra. A család hét gyermeket nevel. Apjuk juhászként dolgozik. A falubeliek szerint nagyon szűkösen élnek. A kis Stefanról azt mondták, szorgalmas gyermek, gyakran volt apja segítségére, és az állatokat is rendszeresen őrizte.

A Versectől mintegy tíz kilométerre levő Nagymargitán (Margita) vasárnap előállítottak három férfit, akikről azt hitték, hogy közük lehet a kisfiú eltűnéséhez. Nem hivatalos értesülések szerint az előállított személyeket nem gyermekrablással gyanúsították, de úgy vélték, hogy értesülésük lehet Stefan hollétéről.

A rendőrség szombatról vasárnapra virradó éjszaka a gyermek szüleit is fokozott kihallgatásnak vetette alá. Nem hivatalos értesülések szerint a szülők nem tudták meggyőzni a rendőröket arról, hogy Stefant elrabolták, ezért hallgatták ki őket.

Stevica Gages, Stefan édesapja hétfőn megerősítette, hogy őt és feleségét, Gordana Ilićet két napon át benntartották a rendőrállomáson. A hatóságoknak bizonyos gyanúi voltak, ezek azonban nem felelnek meg a valóságnak, mondta Gages.

Gordana Ilić a sajtónak nyilatkozva hétfőn abbeli meggyőződésének adott hangot, hogy Stefan bűncselekmény áldozatául esett. Azt mondja, fogalma sincsen, ki és miért ártott fiának.  

Magyar ember Magyar Szót érdemel