2025. június 8., vasárnap

Két egyetemista szabadlábra került a megállapodást követően, három diákot továbbra is kihallgatnak az ügyészségen

Két egyetemista ma a belgrádi ügyészségen vádalkut kötött és szabadlábra került – jelentették a belgrádi hírügynökségek.

A diákok és polgárok reggel 9 órakor gyűltek össze az ügyészség épülete előtt, amikorra a diákok kihallgatását tervezték, akiket garázdasággal gyanúsítanak a egyetemi városban történt incidens kapcsán, ahol – a rendőrség állítása szerint – megtámadták Miloš Pavlović egyetemistát, aki ellenzi az egyetemi blokádokat.

Az ügyészségen jelenleg még három egyetemista tartózkodik, és a további előzetes letartóztatásukról még mindig folyik a döntéshozatal.

Korábban Ivan Ninić ügyvéd az N1-nek elmondta, hogy információi szerint várhatóan két gyanúsított esetében is vádalku születik, és ezeknél a személyeknél nem javasolják az előzetes letartóztatást.

– A másik három személy esetében előzetes letartóztatást javasoltak, őket még nem hallgatták ki az előkészítő eljárás bírája előtt – mondta Ninić, aki az egyik gyanúsított egyetemistát képviseli.

Ninić szerint előfordulhat, hogy ezeknél a diákoknál elutasítják az előzetes letartóztatásra tett indítványt, és házi őrizetről vagy klasszikus letartóztatásról döntenek.

– Nem tudom, mi alapján dönt majd a bíró, de az ügyész előzetest kér három személy esetében – mondta.

– Egyik diák telefonját elvették, lemásolták a tartalmát, illetéktelenül kutattak benne bírósági engedély nélkül, majd ezeket a felvételeket eljuttatták a Pinknek és az Informernek – mondta Ninić.

Állítása szerint nem tették lehetővé annak a diákorvosi dokumentációnak az áttekintését sem, amely azt a diákot érinti, aki meg akarta ütni Miloš Pavlovićot.

Elmondta, hogy csak a büntetőfeljelentést ismertették velük, anélkül, hogy a mellékletekbe betekintést kaptak volna.

Kifejtette, hogy a mellékletek a beavatkozó rendőrség hivatalos jegyzőkönyveit, az eseményekről szóló jelentést, Miloš Pavlović és két barátjának jegyzőkönyvét, valamint a Klinikai Központ jelentését tartalmazzák, amely – ahogy hozzátette – az egészségügyi miniszter, dr. Lončar jelenlétében készült.

– Mi áll Miloš Pavlović egészségi állapotáról szóló jelentésben, milyen sérüléseket szenvedett, és egyáltalán szenvedett-e, azt nem lehetett ilyen rövid idő alatt szakértőileg megállapítani – ma ezt nem tudjuk – mondta Ninić.

Magyar ember Magyar Szót érdemel

Nyitókép: Beta