2026. június 28., vasárnap

Belföld

Mindenkinek kell a lítium

A szerb kormány azon bejelentése után, hogy teljesen megszakítja az együttműködést a Rio Tinto angol–ausztráliai bányászati óriással, felvetődött a kérdés, mi lesz a lítiumbánya további sorsa. Kormányrészről határozott válasz nem érkezett, de a sajtóban egy újabb ausztráliai cég neve merült fel, mégpedig a Volt Resourcesé, amely ez év január 13-án megvásárolta azt a belgrádi székhelyű Asena Investment Kft.

Folytatódik az együttműködés

A Szerb Haladó Párt és a Szerbiai Szocialista Párt a választások után is együttműködik a kormányzati és a belgrádi városvezetés szintjén, amennyiben a polgárok erre bizalmat szavaznak nekik – mondta Aleksandar Vučić államfő, aki az Ivica Dačić vezette párt küldöttségével tárgyalt – írja a Tanjug.

A többi igazgatónak is mennie kell

Zorana Mihajlović bányászati és energetikai miniszter tegnap a Tanjug TV-nek adott nyilatkozatában elmondta, hogy a minisztériuma Milorad Grčić, a Szerbiai Villanygazdaság (EPS) volt megbízott igazgatója ellen már feljelentést tett, ám az EPS többi vezetőségi tagjának is másik munka után kell nézne.

Több ellenzéki jelölt

A küszöbönálló elnökválasztás érdekesen alakítja ezúttal is a politikai életet. Igaz, a hatalmi párt sem tette hivatalossá jelöltjét, de azt azért már tudhatjuk, hogy a Szerb Haladó Párt Aleksandar Vučićot, a párt elnökét, a jelenlegi államfőt jelöli majd, és várhatóan a többi, a hatalmi koalíciót képező párt is őt támogatja.

Szamarat államfőnek?

Az Egyesült Fantomok Mozgalma szervezet azzal fenyegetőzik, hogy amennyiben az ellenzéknek nem sikerül megállapodnia a közös jelölt állítása mellett, aki megnyerhetné a választásokat Aleksandar Vučić jelenlegi köztársasági elnök ellen április 3-án, kénytelenek lesznek egy szamarat, mégpedig a Mile nevű csacsit jelölni erre a tisztségre, hogy „szamár szamár ellen induljon a megmérettetésen”. Mindent meg kell tenni a jelenlegi hatalom leváltásáért, vissza kell adni az egyszerű ember kezébe a döntés jogát, a jelenlegi helyzet azonban nem biztat...