A fagyosszentek dermesztő napjai után szinte azonnal átléptünk a nyárba, hiszen május utolsó hetében a hőmérséklet helyenként a 32 fokot is elérheti.
Felfrissülés a hét végén érheti el térségünket: záporok, zivatarok jöhetnek a Köztársasági Hidrometeorológiai Intézet (RHMZ) szerint.
Kedden, május 26-án túlnyomóan napos és meleg idő várható Szerbiában, a legalacsonyabb hőmérséklet 10 és 19 fok, a legmagasabb 28 és 32 fok között alakul.
A déli óráktól, illetve a délutáni időszakban Délnyugat- és Dél-Szerbia hegyvidéki térségeiben a gomolyfelhő-képződés következtében helyenként rövid ideig tartó eső előfordulhat. A szél gyenge vagy mérsékelt lesz, a hegyvidéki területeken időnként erősebb északi, északnyugati légmozgás is lehet.
Újvidéken is túlnyomóan napos, meleg időre van kilátás. A legalacsonyabb hőmérséklet 15 és 19 fok között alakul, míg a legmagasabb nappali hőmérséklet 31 fok körül várható. A szél gyenge vagy mérsékelt, északi, északnyugati irányú lesz.
A meteorológiai előrejelzés szerint június 2-áig folytatódik a többnyire napos és meleg időjárás. Szerdán Dél-Szerbia hegyvidékein fordulhat elő helyenként rövid zápor, míg csütörtök hajnalban és délelőtt, valamint vasárnap az ország más részein is kialakulhatnak helyi záporok és zivatarok. Június elején elsősorban a hegyvidéki térségekben számítanak csapadékra.



