A tavaly novemberi határozat értelmében a Horgos–Röszke 2 közúti határátkelő február végéig a nap 24 órájában tart nyitva, ennek kapcsán tett közzé bejegyzést közösségi oldalán dr. Pásztor Bálint, a Vajdasági Magyar Szövetség megbízott elnöke.
Közölte, a tárgyalások folyamatban vannak, bízik abban, hogy az egész napos nyitvatartás tartós és végleges megoldás lehet.
„Ismét bebizonyosodott, hogy ügyeket a VMSZ tud intézni és nem lett igazuk azoknak, akik azt állították, hogy ez csak kampányfogás volt" – áll a bejegyzésben.
Egy korábbi interjúban dr. Pásztor Bálint kifejtette, a szerbiai hatóságok révén olyan értesülései vannak, hogy az utasszámlálás igazolta az egész napos nyitvatartás indokoltságát.
