Olvasóink közül bizonyára sokan vannak, akik örömmel fogyasztanak tepertőt, függetlenül az elnevezéstől, hogy éppen töpörtyűnek vagy töpörtőnek hívjuk. Talán a legegyszerűbben előállítható húsipari termékről van szó, és talán nem túlzás kijelenteni, hogy a felesleges nyesedékből állítják elő, és így azt gondolnánk, hogy olcsó készítményről van szó.
Jó reggelt
Szüret és kukoricafosztás. Mindkettő októberi munka.
Szeptember 23-án volt a nemzetközi hulladékgyűjtő nap, és ilyenkor az ember, elolvasván a témához kapcsolódó cikkeket, meghökken a szörnyű adatokon: egyebek mellett azon, hogy napi szinten 3,5 millió szemetet termelünk, és ha nem változtatunk a szokásainkon, 2100-ra ez a szám akár 11 millióra is nőhet! Sokan azonban nem foglalkoznak ezekkel a számadatokkal, nem érdekli őket a bolygónk jövője, csak az, hogy megszabaduljanak a szemetüktől.
Szemét egy világban élünk. Legalábbis mi Újvidéken.
Lassan tényleg lehűl az idő és elő kell venni az őszitéli holmikat. A rettenetes nyári hőhullámok és izzasztós napok után nem is árt egy kis felfrissülés.
Százharmincnégy éve áll a falu, ahol nevelkedtem, de nem ott születtem, ennek ellenére szülőfalumnak tekintem, és a település is így tarja, amiről papírom is van. Különben arról is, hogy ténylegesen más falu a szülőhelyem.

