Egyre kevesebbet látogatom a közösségi oldalakat, mert egyre inkább csak elszörnyedek azon, hogy az emberek a világháló adta lehetőségeket rosszul használják.
Jó reggelt
Olvasom a szerbiai sajtóban, hogy a horvátok Tesla után a csevapot is kisajátították. A hírek szerint Zágrábban egy gyorsétterem palacsintába tekert kolbászocskát, azaz „hrvatski ćevap rols"-ot készít.
A régi római naptárban az évkezdő márciustól számítva október volt az év nyolcadik hónapja. A hónap elnevezése ebből ered.
Az egyik ismerősömmel arról beszélgettünk, hogy hogyan kell, illetve kellene olvasni. Nem is eszmecsere volt ez, inkább oktatás a részéről.
Minden szombaton reggel elhoztam a helyi hetilapot, meg a napilap hétvégi kiadását, fél liter pálinkával megtoldva Oszi nénének, aki szinte mohón belekortyolt a műanyagpalackba, de ezt követően nem nyúlt hozzá. Meg is kérdeztem, miért a palackból kortyol, szívesen hozok neki poharat, meg tudtam, hogy a férje után maradt rá fityók is, hiszen tőlem kapta a megboldogult.
Elsős koromban az első általános orvosi vizsgálat alkalmával azt mondta a doktor bácsi, hogy valószínűleg szemüvegre lesz szükségem. Ennek hallatán végigsírtam az egész hazáig vezető utat.

