A köznyelvben tavaszutóként is ismerik. A régi székely-magyar naptár szerint ígéret hava, őseink pedig a virágzó élet havának mondták.
Jó reggelt
A közelmúltban egy mókás, ámbár elgondolkodtató bejegyzésre lettem figyelmes a Facebookon. A történet egy gyorsétterem szakácsának a tollából származik, akinek meglehetősen fura élményben volt része.
Az önfejűségért nem kell a szomszédba menni, megvagyunk vele áldva a családunkban szépen. A melegebb idő beálltával kiderült, hogy fiam kinőtte az összes rövidnadrágját, ezért mondtam neki a minap, gyerünk, veszünk párat, mert belefő a hosszúba.
A leopárd-, a tigris- és a kígyóminta mellett többféle állatminta és -figura is szerepet kapott már a divatban. De ki gondolná, hogy az 1800-as években egy zsiráf indult hódító útjára...
Nyaralni akarok! Sőt: fejben már ott vagyok.
Alapvetően hiszek az emberi jóságban és becsületességben, abban, hogy a bajban lesz, aki segít. Lehet, naivitásból fakadó hit ez, de abban is hiszek, hogy a pozitív gondolatokat pozitív tettek követik.

